Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
lazerle-leke-tedavisi-main

Lazerle Leke Tedavisi

Güneş, solaryum, yaşlılık, gebelik ve ilaç kullanımı gibi birçok nedenlerle ciltte lekeler oluşabilir. Leke tedavilerinde birçok medikal ve cerrahi metod denenmesine rağmen komplikasyon riski ve etkinlik açısından lazer tedavileri üstünlüğünü kanıtlamıştır. Lazer uygulamaları ile, kozmetiklere bağlı gelişen lekeler (berlock dermatiti), yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri, çiller (lentigo), derin lekeler (nevüs), cafe au lait lekeleri, pigmentasyonlar ve hamilelik döneminde oluşan lekeler (melasma) tedavi edilebilir.

Vücudun her bölgesine lazer tedavisi uygulanabilir. Lekelerin cildin hangi katmanında hangi seviyede olduğu tedavi için oldukça önemlidir. Tedavi boyunca seans sayısı ve aralığı buna göre belirlenir. El ve yüzde meydana gelen güneş ve yaşlılık lekelerinde lazer tedavisi son derece etkili sonuçlar vermektedir. Yüzeysel lekeler 2 – 3 seans, daha derin lekeler 3 – 4 seansta tedavi edilir. Tedavi aralığı çoğu lezyonda 4 – 6 hafta ara ile önerilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>