Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
burun-estetigi-p1

Burun Estetiği Hakkında

Burun estetiği ve ya Rinoplasti olarak geçen burun ameliyatlarında estetik ya da sağlık açısından sorunlu bulunan burnun düzeltilmesi amaçlanır. Estetik burun ameliyatlarında esas olarak burnun yüze uyumuna paralel olarak artan bireysel güven ve bütün olarak yüz güzelliğini etkilediği için de orantılı bir burun estetiği düşünülerek tasarlanır.

Sağlık açısından yapılan burun ameliyatlarında ise, anormallikler yüzünden bozulmuş ve deviasyon gibi solunum düzensizliği yapan burun eğriliği ve diğer sorunları düzeltilmeye çalışılır.
Görünüşün tam manasıyla değiştiği burun ameliyatlarında uzmanlar en uygun yaşın kızlarda 14 ve 15 yaşını geçtikten sonra, erkelerde ise 18 yaşında yapılmasını önermektedirler. Ergenlik döneminde bulunan gençlerde vücudun gelişiminin tamamlanmış olması burun estetiği ameliyatlarında önemli bir faktördür.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>