Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
dudak-estetigi-p1

Dudak Estetiği Ameliyatları

Dudak estetiği ameliyatlarında problem doğru teşhis edildikten sonra dudak kaldırılması, dolgunlaştırılması, dudak büyütme, burun-dudak mesafesinin yeniden yapılandırılması, incelmiş olan dudağın kırmızı kısmının belirginleştirilmesi, ağız köşelerinin yeniden oluşturulması, alt-üst dudak oranlarının düzeltilmesi cerrahi olarak gerçekleştirilebilir. Bu uygulamaların çoğu ağız içerisinden yapılacak cerrahi işlemlerle olabileceği gibi, dudağın hacimli görünmesi dolgu maddelerinin kullanımıyla da gerçekleştirilebilir.

Dudak Estetiği Operasyonları İçin Genel Anestezi Şart mıdır ?

Eğer hasta özellikle genel anestezi istemiyor ise lokal anestezi yeterlidir ki; zaten pek çoğu kısa süreli cerrahi müdahalelerdir. Dolgu maddelerinin uygulanması ise 1-2 dk. sürer ve bu uygulamada lokal anesteziye bile ihtiyaç duyulmaz.

Dudak Estetiğinde Kullanılabilecek Dolgu Maddeleri Nelerdir ?

Kollajen ve hyaluronik asit gibi maddelerle dudak hatları yeniden şekillendirileceği gibi, kisinin kendi vücudundan alınan yağ, dermis, faysa vb. dokularla da dudak şekli ve boyutu yeniden biçimlendirilebilir.

Dudak Estetiğinde Hangi Dolgu Maddeleri Tercih Edilir ?

Her dolgu materyalinin birbirine karşı avantajı ve dezavantajı vardır.Kollajen veya hyaluronik asit ile dudak şekillendirilmesi 1-2 dakikalık bir işlemdir. Etkileri uygulamadan hemen sonra ortaya çıkar fakat kalıcı değillerdir. Hastanın kendisinden alınan dokuların verilmesi ise, uygulanacak doku çeşidi ve tekniğe bağlı olarak %30-80 arası kalıcıdır. Uygulanacak prosedürün artı ve eksileri anlatıldıktan sonra hangi dolgu maddesinin veya hangi dokunun kullanılacağı estetik cerrah ile hastanın birlikte karar vereceği bir durumdur. Hasta operasyondan sonra karşılaşmaktan korktuğu bir dudak şekliyle veya herhangi bir sürprizle yüz yüze kalmamalıdır.

Dudak Estetiğinde Sıvı Silikon Kullanılır mı ?

Silikon vücut tarafından emilmediğinden dolayı kalıcıdır fakat geç dönem komplikasyonları nedeniyle tercih edilmemektedir. Sıvı silikon enjeksiyonu Amerika’da yasaklanmıştır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>