Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
gogus-estetigi-p1

Göğüs Estetiği Operasyonları

Göğüs Büyütme

Meme büyütme ameliyatları göğüsün büyütülmesi ve şekillendirilmesi amacıyla kullanılan slikonun yerleştirildiği operasyonlardır.

Çoğunlukla silikon protez kullanılmakla birlikte, nadir olarak eğer vücutta belirgin yağ depoları var ve en önemlisi göğüsün formu yeterli ise, yağlı bölgelerden alınacak yağ dokusunun sınırlı miktarda göğüse enjekte edilmesiyle göğüsün belirli ölçüde büyütülmesi mümkündür. Bu istisna dışında uygulanan yöntem silikon bir kılıf içeren, içinde silikon jel veya serum fizyolojikle dolu protezlerin memenin altına; kasın önüne ya da arkasına yerleştirilmesidir. Serum fizyolojik ile doldurulan protezler kullanıldığında; %10-30 oranında, protezde hacim kaybı veya tamamen sönme olabilmektedir. Bu nedenle silikon jel protezler  tercih edilmektedir.

Gögüs Küçültme

Büyük meme vücutta bir basınç yaratmasından dolayı sırt ağrıları ve omurga bozukluklarına neden olabilir. Yürüyüş ve oturuş bozuklukları bu omurga bozukluları ile karşımıza çıkabilmekte.  Kullandığınız sütyenin askılarının uyguladığı basınç ile omuzlarınızı kesmesine ve boyun ve omuz ve kol sinirlerinizin zarar görmesine ve bu durumda kol ve el uyuşmalarına neden olabilir. Gündelik hayatta karşılaşabileceğiniz, göğüs altında oluşan pişikler, sarkmalara bağlı olarak görünüm bozukluğu, fiziksel aktivitenin kısıtlanması gibi sorunlar olacaktır.  Özellikle büyük göğüslü kadınlarda kıyafet seçimi sorun olabiliyor. Bu sorunlarda gün geçtikçe özgüven eksilmesi ve kendini beğenmeme gibi psikolojik sorunlara neden olabiliyor. Göğüslerin büyük olması ile meme bezi miktarı arttığı için meme kanseri olma olasılığı artmaktadır.

Meme Küçültme ameliyatı sağlıklı bir yaşam açısından önemli bir ameliyattır. Estetik görünümün iyileşmesinden daha çok yaşam standardınızı arttırma amaçlı uygulanmaktadır. Her küçültme ameliyatı aynı zamanda bir meme dikleştirme ameliyatıdır. Bu ameliyat sonucu hemen ertesi gün kişi fiziksel rahatsızlıklarından kurtulmakla kalmayıp, çok daha çekici, küçülmüş ve dik memelere sahip olmaktadır.

Göğüs Dikleştirme

Göğüs dikleştirme ameliyatında temel olarak sarkmış olan meme başı ve göğüs dokusu arzu edilen seviyeye yükseltilir, memedeki sarkmış olan fazla deri atılır ve areola adı verilen meme başı etrafındaki koyu alan daraltılarak hamilelik öncesindeki görüntüsüne getirilir. Kişi istemediği sürece memenin hacmi değiştirilmez, teknik bir zorunluluk yoktur. Bunun yanında eğer arzu ediliyorsa aynı ameliyatta memeleri küçültmek yada büyütmek mümkündür.

Jinekomasti

Erkek memesinin kadın tipindeki aşırı gelişimi jinekomasti olarak adlandırılır.  Erkeklerde korkulu rüya olan bu durum  sosyal ve psikolojik sorunlarda ortaya çıkarır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>