Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
bacak-kalca-estetigi-p1

Kalça Estetiği Yöntemleri

Bayanların sıklıkla şikayetçi oldukları düz kalçalar için artık ameliyatlı ve ameliyatsız birçok yöntemi mevcuttur. Zaman ve yer çekimi etkisi ile dolgunluğunu ve diriliğini yitiren kalçaları eski haline getirebilmek mümkün.

Kalça estetiğinde kalçalarda ki sarkma ve hacim kaybının düzeyine göre kalçaya dolgu işlemi , kalça askı işlemleri gibi lokal anestezi ile ofis ortamında süratle uygulanabilecek pratik ve etkili yöntemler yanında kalçaya kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu ve kalça protezleri uygulanabilir.

Minik sarkmalarda ve hacim kayıplarında hiç kesi yapılmadan sadece birkaç küçük delikten özel materyaller yardımı ile kalça asma işlemi uygulamak ciddi bir güzelleşme sağlayacaktır. Kalça asma işleminden sonra 3 günlük özel bir bandaj uygulaması yapılır ve hastalara ilk bir hafta oturup kalkarken sert hareketlerden kaçınmaları önerilir. Kesi olmadığı için 24-48 saat sonra duş almak serbesttir.  Yine çok hafif sarkma ve hacim kayıplarında vücuda zarar vermeyen özel yapıdaki hazır dolgular lokal anestezi ile uygulanabilmektedir . Dolgu işlemlerinin kalıcılığı ortalama 4-5 yıldır. Dolgu işleminden sonrada bandaj ve korse tarzı çamaşır giyilmesi önerilir. Bu iki yöntem ile kalçadaki minik sarkma ve hafif hacim kaybı rahatlıkla düzeltilebilir ancak zaman zaman iki yöntemi kombine etmek sonucun etki ve kalıcılığını artıracaktır.

Kalça germe işlemi çoğu zaman aşırı kilo kayıpları sonrası ortaya çıkan cilt fazlalıkları nedeni ile gerekmektedir. Ameliyatta kalçanın üst kıvrımından bikini içerisinde kalacak bir kesi yapılır ve mevcut yağ dokusu ile kalçaya dolgulgunluk sağlanıp sarkmış cilt gerdirilir.

Kalça protezi ile dolgunluk sağlanırken ise her iki kalça arasındaki kıvrımdan yapılan 4-5 cmlik bir kesi ile kalça kaslarına ulaşılır ve kas arasına protez yerleştirilir. Kesi kıvrım arasına yerleştirildiği için ameliyat sonrası iz sorun yaratmayacaktır.Protezin büyüklüğü hastanın cilt kalitesi ve istediği dolgunluk miktarına göre ameliyat öncesi hekim tarafından yaklaşık olarak belirlenir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>