Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
karbon-peeling-p1

Karbon Peeling

Karbon peeling uygulaması Q-switch Nd:YAG lazerlerle karbon losyonun birlikte kullanımı ile yapılan bir cilt gençleştirme tedavisidir.

Karbon Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Cilt yüzeyine karbon losyonu sürülerek 5-10 dakika beklendikten sonra karbon partikülleri cilt gözeneklerine lazer enerjisiyle gönderilir. Lazerin özelliğine göre hazırlamış olan bu karbon krem, ani bir ısınmayla yüzeysel tabakayı karbonla birlikte buharlaştırarak kaldırmaya yardımcı olur. Bu bölgedeki etki kimyasal peeling ile elde edilen etkiye benzer olarak yüzeysel bir soyma işlemidir. Böylece cilt hücrelerinin yenilenmesi uyarılır. Bu, ciltte kollajen üretiminin tetiklenmesini sağlayarak elastikiyetinin gelişmesine katkı sağlar.15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan uygulama,  yaz ortasında dahi günlük yaşantıyı etkileyecek bir durum oluşturmaz.

Karbon Peeling Akne ve Geniş Gözenek Tedavisinde Nasıl Uygulanır?

Özelikle akne ve geniş porların tedavisinde kullanılan özel modda ise, uygulanan karbon solüsyonu mikro saniyelik atımlarla gözeneklerin içine iyice yerleştirilir ve bu noktalar hedef haline getirilir. Sonrasında yapılan nano saniyelik atımlar ile bu partiküller tümüyle patlatılarak temizlenir. Bu lokal ısı artışı kollajen sentezini uyarır oluşan ses dalgaları da gözeneklerin refleks olarak kapanmasına yol açar. Uygulamadan hemen sonra ciltte fark edilebilen bir ışıltı gözlemlenir. Uygulama sonrasında yanık, kızarıklık ve kabuklanma oluşmaz. Birçok peeling işleminden farklı olarak karbon peeling,  yazın da rahatlıkla uygulanabilir. Pürüzsüzlük, parlaklık, birçok lekenin kısa sürede açılması ve porların hemen sıkılaşması tedavi sonrası hemen görülen ve beklenen sonuçlardır.

Karbon Peelingin Diğer Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Cilt yenileme
  • Akne tedavisi
  • Leke tedavisi (melazma)
  • Geniş gözeneklerin tedavisi
  • Cilt sebum dengesinin sağlanması
  • Antiaging tedavilerinde kullanılabilir

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>