Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
lazer-epilasyon-p1

Lazer Epilasyon

Vücudumuzda istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en hızlı ve en etkili yolu lazer epilasyon yaptırmaktır. Lazer epilasyonda cilt tipi ve rengine göre farklı dalga boylarına sahip;  Alexandrite lazer, Nd:YAG lazer ve Diyot lazer sistemleri kullanılmaktadır.

Belirli dalga boyuna sahip lazer ışınları, kıl köklerinde yer alan melanin pigmenti tarafından tutularak ısı enerjisine dönüşür. Bu dönünüşüm sonucunda açığa çıkan ısı enerjisi kıl foliküllerini yakma yoluyla tahrip ederek kıl oluşumunu engeller.

Lazer epilasyon uygulamasının bilinen hiç bir yan etkisi olmayıp, geçici bir yanma hissi ve hafif kızarıklık oluşturması normaldir. Uygulamanın seans süresi ve seans sayısı uygulama bölgesine, cilt tipi ve kıl yapısına göre farklılık göstermektedir.

Alexandrite Lazerler

755 nanometre dalga boyunda lazerlerdir. Kıl köklerinde yer alan melanin pigmenti tarafından  çok tutulan lazer ışığına sahiptir. Açık ten rengi ve koyu kıllara sahip kişilerde çok başarılı sonuçlar vermektedir.

 Nd:YAG Lazerler

Nd:YAG Lazerler, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylanmış olup, 1069 nm dalga boyuna sahip cihazlardır. Koyu ten rengindeki kişilerde başarıyla kullanılmaktadırlar. Ayrıca 4 mm ye kadar varislerin tedavisinde de kullanılan cihazlardır.

 Diyot (Diode) Lazerler

810 nm dalga boyuna sahip lazerdir.Melanin duyarlılığı, Alexandrite lazerlere oranla daha düşüktür. Açık renk cilt tiplerinde ve nispeten derin olmayan kıl köklerinde başarılıdır.Bazı durumlarda koyu cilt tipine sahip kişilerde de uygulanabilir. Yüz bölgesindeki kalın kıl köklerinde oldukça memnun edici sonuçlar verdiği bilinmektedir.

Bakınız : Lazer Epilasyon Ankara

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>