Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
liposuction-p1

Liposuction Yağ Aldırma Nedir?

Bölgesel yağlanma problemi, birçoğumuzu rahatsız eden konular arasına girdi. Sağlıklı ve düzenli beslenememe, hareketsiz bir yaşam, sonuçlarını önce fazla kilo alımı, sonrasında da belli bölgelerde birikmiş yağ tabakaları olarak gösteriyor. Kişiler, ne kadar yoğun spor ve diyet yapsalar da, göbek, kalça, basen gibi bölgelerdeki fazlalıklardan kurtulamıyorlar. Böyle durumlarda liposuction yöntemi kullanılmaktadır. Halk arasında yaygınlaşmış yanlış düşüncelerden biri;  yağ aldırmanın çok riskli bir ameliyat olduğu ya da uygulama yapılan bölgenin eğri büğrü bir görselliğe kavuştuğu; ikincisi ise, yine liposuctionun kilo verdiren, harikalar yaratan bir yöntem olduğudur. Öncelikle kişiler, ne beklediğinin ve ne alabileceğinin bilincinde olmalıdır.

Kanül denilen içi boş borucuklarla, deri altına girilir ve yağ dokusunu emmesi sağlanır.  Çoğunlukla da vakumlarla yapılır. Bu işleme de liposuction, yani yağ aldırma denilir. Bu operasyondan sonra bölgede neredeyse hiç iz kalmaz.

Ne kadar yağ aldırma denilse de, asıl amaçlanan; yağ hücrelerinin alınmasıdır.  Göbek bölgesi yağlarını aldırırken de, aynı amaca hizmet edilecektir. Göbekte biriken yağ hücrelerinin sayısı azaltılacaktır ki, sonraki kilo alma durumlarında yeni bir fazlalık gözlemlenmesin. Kişilerin ergenlikten itibaren yağ hücrelerinde bir artış olmaz. Hangi bölgede yağ hücresi fazlaysa, yağlı birikintiler orada oluşur.

Göbek bölgesi yağı aldırma ameliyatı, en çok ideal kiloda olan, fazla doğum yapmamış ve orta yaş grubu kişiler için uygundur. Her bölgeden yağ alınabilirken, belirli bölgelerde liposuction pek uygun değildir. Erkekler, en fazla göbek bölgelerinde uygulatırken; kadınlar ise karın, kalça, basen, kol, sırt, ayak bileği ve gıdılarına uygulatmaktadır. Göbek bölgesinden alınan yağlar, kişiyi mutlu edip, kendilerine olan güvenlerini arttırmaktadır. Kocaman bir karın, hem hareket kabiliyetini kısıtlayıp hem de dilediğini giyebilme özgürlüğünü yok ediyor.

Göbek bölgesi yağları alınırken, erkeklerden daha fazla miktarda yağ alımı, onları kaslı ve atletik bir görüntüye ulaştırır; kadınlarıysa erkeksi bir görünüme maruz bırakır. Bu nedenledir ki; her iki cinsten alınan yağ miktarları eşit değildir. Bunun ayarlamasını cerrahlar yapacaktır. Ayrıca, erkeklerin göbek yağı aldırma operasyonları daha iyi sonuçlar vermektedir; çünkü onların derileri kalındır ve kendilerini toparlama yeteneği daha iyidir.

Ameliyat için en doğru zaman, düzenli ve motivasyonlu bir şekilde uygulanan diyet sonrasıdır.  Yeni doğum yapan kadınlar için en uygun göbek yağı aldırma zamanı ise, doğumdan sonraki ilk yıldır; çünkü ancak bir yılda anne toparlanmış, kilosunu vermiş, sarkan, çatlayan bölgeler ise net olarak kendini gösterir duruma gelmiştir. Ameliyatın riskleri tabii ki vardır. Morarmalar, ağrılar, göbek yağı alındıktan sonra oluşabilir; ancak bunlar normaldir, cerrahla iletişim hâlinde olmakta da yarar vardır.

Göbek bölgesinden alınan yağlar, zamanla vücudun başka yerlerinde de birikim yapmaz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>