Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Beslenme

Bağışıklık Sistemini Güçlendirme İpuçları

Bağışıklık sisteminizi nasıl güçlendirebilirsiniz ?

 

Kadınların bağışıklık sistemi erkeklere göre genelde daha zayıftır. Özellikle kış aylarında bağışıklık sisteminizi dinç tutmak hastalıklardan korunmak adına oldukça önemlidir. Erkek olsun kadın olsun, bağışıklık sisteminizi korumak için birtakım önlemler almanız gerekir.

Bildiğiniz gibi her hastalığın başında üzüntü, stres ve yorgunluk gibi nedenler gelir. Öncelikle stresten uzak durmak gerekir. Üzüntüden kaçınmak vehayata pozitif bakmak önemlidir. Aksi halde bağışıklık sisteminde çökmeler meydana gelmektedir.

  • Egzersiz yapmak bağışıklık sistemi için önemlidir. Hem mutluluk hormonu salgılamamıza hem de terleyerek vücudumuzdaki toksinleri atmamıza yardımcı olur.
  • Yeşil renkli yiyecekler yemek mikroplara karşı bağışıklık sistemimizin direnç sağlamasına yardımcı olur. Ayrıca sarımsak bağışıklık direncimizi artıran diğer önemli bir gıdadır.
  • Bol bol su için. Su içmek hem bağışıklık direncini olumlu yönde etkiler hem de toksin atımına yardımcı olur.
  • Alkol ve sigara içmek gibi kötü alışkanlıklarınız var ise bunlardan en kısa zamanda vazgeçin.
  •  Arada bir soğuk duş alın. Soğuk duş vücudun direncini artırmaktadır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>