Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
dovme

Dövme Silme ve Ton Dengeleme

“ Farklı renklerdeki dövmelerin tedavisinde farkl dalga boylarına sahip lazerler kullanılmaktadır. Örneğin siyah renkli dövme tedavisinde 1064 nm, kırmızı renkte ise 532nm dalga boylu lazerler ile tedavi sağlanabilir. Tüm renklerin çıkarılmasını sağlayan lazer sistemleride bulunmaktadır. „

Mekanizma

Farklı renklerdeki dövme boyasına Q switched adı verilen çok kısa atım süreli lazer sistemleri ile müdahale edilince melanozomlar ve dövme partikülleri lazer ışığına maruz kaldıklarında, vücudun doğal drenaj sistemi tarafınan emilen ufak parçalara bölünürler.

Bilimsel çalışmalar Q switch özelliğine sahip lazerlerin dövme tedavisinde daha etkin olduğunu göstermektedir.

Farklı renklerdeki dövmelerin tedavisinde farkl dalga boylarına sahip lazerler kullanılmaktadır. Örneğin siyah renkli dövme tedavisinde 1064 nm, kırmızı renkte ise 532nm dalga boylu lazerler ile tedavi sağlanabilir. Tüm renklerin çıkarılmasını sağlayan lazer sistemleride bulunmaktadır.

Seans Sayısı ve Aralığı

  •  Alın/Kaş Ortası
  •  Gözler ve Ağız Çevresi
  • Yüz/Boyun/Dekolte/El Üzerleri

Tedavi Hangi Aralıklarla ve Kaç Kez Uygulanır ?

Dövmenin rengi, büyüklüğü ve derinliğine göre seans sayısı değişmekte olup seans arası dönemler 4-6 haftadır.

Siyah renkli ve amatör dövmeler daha kolay çıkarılabilmektedir.

Uygulama Sonrası

Uygulama sonrası dövme alanında hipopigmente alan dediğimiz gölgelenmeler olabilir. Uygulama sonrasında doktorun tavsiyelerine mutlaka dikkat edilmeli ve bölgenin temizliği sağlanmalıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>