Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
kurk

Kürk Modası

“ Kürk birkaç sezondur arka arkaya moda olmasına rağmen, kürkler 2011-2012 Sonbahar Kış sezonunda da karşımıza çıkıyor. „
 
Ekonomik kriz nedeniyle tasarımcılar bir müddet daha basit ve az maliyetli kıyafetlere yöneldiler. Lüksten tamamen vazgeçmeseler de, sadece alım gücü yüksek kesim için sınırlı sayıda pahalı tasarımlar yaptılar.

 O dönem kıyafetlede kürklere pek rastlayamadık. Fakat 2011-2012 Sonbahar Kış sezonunda kürkler eski saltanatına geri döndü diyebiliriz. Kıyafetlerde tamamiyle kendilerini göstermeseler de, pek çok detayda lüksü sembolize ederek, koleksiyonlarda geniş yer edindiler.Tasarımcılar koleksiyonlarında kürk kullanmayı seviyor, çünkü bu materyal eşlik ettiği her kıyafete lüksü aşılıyor. Ancak bu sezon kürkler tamamen ortaya çıkmıyor, kendilerini farklı kıyafetlerin detayları üzerinde gösteriyorlar.

Birkaç sezondur arka arkaya moda olmasına rağmen, kürkler 2011-2012 Sonbahar Kış sezonunda da karşımıza çıkıyor.

O dönem kıyafetlede kürklere pek rastlayamadık. Fakat 2011-2012 Sonbahar Kış sezonunda kürkler eski saltanatına geri döndü diyebiliriz. Kıyafetlerde tamamiyle kendilerini göstermeseler de, pek çok detayda lüksü sembolize ederek, koleksiyonlarda geniş yer edindiler.

2011-2012 Sonbahar Kış sezonun kürk trendini en iyi ifade eden şey, elbette ki kürk kabanlar. Kürkler aynı zamanda sezonun diğer baskın trendlerine de en iyi şekilde eşlik ediyorlar. Örneğin Gucci’nin 2011-2012 Sonbahar Kış koleksiyonunda kürkler 70’li yılları yansıtabilmek için farklı kumaşlarla birlik

Kürkler (uzun, kısa, taklit ya da gerçek), kıyafetin herhangi bir yerinde karşımıza çıkabilir. Kollarda, manşette, etek ya da cekette…

Özellikle kabanların kollarında kullanılan kürk, ya kolu tamamen kaplıyor ya da bilek hizasında kullanılıyor. Moda olduğu önceki sezonlarda kürk, daha çok doğal renklerinde kullanılırken, 2011-2012 Sonbahar Kış sezonunda beklenmedik bir şekilde canlı tonlarla karşımıza çıkıyor. Mor, yeşil, mavi ve kırmızı kürk trendinin en favori renklerinden.

Kürk yalnızca kıyafetlerde kullanılmıyor. Lüks havasını aksesuarlara da taşıyan kürk, şapkalarda, çizmelerde, eldiven ve çantalarda da karşımıza çıkıyor.te kullanılmış.

Hayvansever bazı gruplar, tasarımcılara gerçek kürk kullanmamaları konusunda uzun süredir baskı yapıyorlar. Bu konuda etkili olmadıkları söylenemez. Bazı tasarımcılar sahte kürkleri kullanarak, hayvan haklarına duyarlı davransalar da, diğer tasarımcılar gerçek kürkleri kullanmaya devam ediyorlar. Çünkü pek çok kişi gerçek kürk giymeyi, onun verdiği hissi ve görüntüsünü seviyor. Bu nedenle gerçek ya da sahte kürkten yapılmış kıyafetleri giymek, tamamen kişinin kendi tercihine kalmış.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>