Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
makyaj-fircasi

Makyaj Fırçalarına Dikkat

Kadınlar sivilcelerle ilgili genellikle makyaj ürünlerini ve beslenme düzenlerini suçlarlar. Ancak cevap makyaj fırçanızın ucunda duruyor olabilir.

Makyaj fırçaları mineral makyaj ile birlikte daha fazla kullanılmaya başladı. Sünger veya parmak uçlarından daha sağlıklı bir yöntem olsa da kirli bırakıldığı takdirde karşınıza bir kaç sivilce ile dikilebilir. Çünkü düzenli bir şekilde temizlenmezse bakteri ve toz yumağı haline gelebilirler.

Makyaj fırçalarında milyonlarca bakteri yaşayabilir. Bu durumda neden aniden bir sivilceye sahip olduğunuzun cevabı belli oluyor.

Hayal edin. Günde en fazla 2 kez makyaj yaptığınızı düşünürsek, kullandıktan sonra makyaj çantasının, çekmecenin veya kol çantanızın derinliklerinde kaybolan makyaj fırçaları bakterilerin üremesi için uygun bir ortam haline gelir. Hatta bazen elinizden kayıp yere dahi düşebilir. O kadar para harcadığınız için elbette kıyıp çöpe atamazsınız. Ancak yapabileceğiniz bir şeyler bulunuyor.

Allık veya pudra fırçanızı kişisel bakım marketlerinde satılan temizleyiciler ile arındırabilirsiniz. Ya da kimyasal madde içermeyen bir şampuanla yıkayıp ters bir biçimde kurumaya bırakabilirsiniz. Duruladığınız suyun ılık olduğundan emin olun.

Kimyasal madde içeren temizleyicilerden kaçının. Çünkü fırçanıza sürdüğünüz her kimyasal şampuan, eninde sonunda yüzünüze bulaşacaktır. Bu da yeni sivilceler demektir. Bu işlemi en az ayda bir kez yineleyin. Aksi takdirde bir kaç sivilceye daha davetiye çıkarmış olabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>