Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
ultraskin2

Ultraformer Ameliyatsız Yüz Germe

AmeliyatsızYüz Germe Mümkün mü?

Yaşlanma her birey için kaçınılmazbir süreçtir. Bu süreç, doğduğumuz anla birlikte başlar ve 20’li yaşlara kadarbu belirtileri biz “büyüme ve gelişme” olarak isimlendiririz. Bu yaşlardansonra ise artık deride, yaşlanmaya ait belirtiler yavaş yavaş görülmeye başlar.

Yaşlanmanın derideki bulgularıyapısal ve kimyasal birçok faktörün etkisi ile ortaya çıkmaktadır.Deriyaşlanması üzerinde etkili olan bu faktörler arasında ise; ilerleyen yaş,genetik yapı, hormonlar, UV ışınları, foto yaşlanma,  beslenme alışkanlığı, alkol-sigara kullanımı ve yerçekimisayılabilir.

Yaşlanma ile deride, derinin yapısal bileşenlerinden kollajen ve elastindenilen temel yapılarda farklılaşmalar, ilerleyici hasar ve kayıplar meydanagelmektedir.

Günümüzde derideki bu yaşlanmabulgularını yoketmek için pek çok işlem ve ürün uygulaması mevcuttur. Deridekisarkma ve yaşlanma etkilerine yönelik en etkili yöntemler arasında cerrahi hala üst sıralarda sayılmaktadır.Ancak pek çok kişi cerrahinin risklerini göze alamadığı için veya yapılacakgirişimsel işlemler sonrası sosyal hayatın bir süreliğine etkilenmesi sebepleriile yaşlanmış bir cilt ile yaşamayı tercih etmekteydiler.

Artık,tüm  bu işlemleri ve sonrasını göze alamayan kişiler için de birçare mevcut: ULTRAFORMER-HIFU sistem. Bu sistem ile derideki yaşlanma sürecibir süreliğine durdurulmakta, oluşan yaşlanma bulguları ortadan kaldırılmakta,deride sıkılaşma ve gerilme etkisi yaratılmaktadır. Ultraformer-HIFU sistem, buetkileri, yüksek yoğunluklu odaklanmış ses dalgaları ile gerçekleştirmektedir.HIFU sistem tıpta hastalıklı dokuların tedavisinde uzun zamandırkullanılmaktadır ancak yüz germe ve cilt sıkılaştırmada oldukça yeni ve etkilibir tedavi yöntemi olarak yakın zamanda kullanılmaya başlanmıştır.

Bu ameliyatsız yüz germe işlemiuygulaması anestezi gerektirmeden, ultrasound başlık cilde değdirilerekyapılmaktadır.  Bu cihazlaodaklanmış ses dalgaları kullanılarak cildin, 1,5-3-4,5  mm gibi istenilen derinliktekinoktalarında ve diğer yöntemlerle ulaşılamayacak derinliklerde, kontrollü küçükısı noktaları oluşturularak cildin gerginliğini sağlayan yapılar (kollajen veelastin)  tekrar yapılanmaları içintetiklenmektedir. Tek seans olarak uygulanan bu yöntemle ortalama 3 aylık birsüreçte, cildin kendini her geçen gün artarak yenileme, sıkılaşma etkisi,cerrahiye gerek kalmadan sağlanmaktadır.

Yüz   gençleştirme amacıyla tüm yüz uygulaması yapılabildiğigibi ihtiyaca göre alın ve göz çevresi kırışıkları, düşükkaşlar, yanak ve çene bölgesindeki sarkmalar için de uygulanabilmektedir.Uygulama her mevsimde yapılabildiği gibi, istenildiğinde bölgesel uygulamatekrarları da yapılabilmektedir.

İşlemin en  güzel tarafı ise cerrahi gerektirmeyen bir yöntem olmasınedeni ile, uygulamanın ardından kişinin günlük aktivitelerine hemendönebilmesidir.

Özellikle gevşeme ve sarkmalarınbaşladığı 30-65 arası yaş grubunda bu yöntemle oldukça başarılı sonuçlaralınabilmektedir.Yüzünde aktif cilt enfeksiyonu olan, vücudunda elektronikcihaz veya metal stent bulunan, otoimmün hastalık, diyabet ve epilepsihastalığı olanlar, ayrıca çocuklar ve hamileler dışında cildinde gevşeme veyasarkma olan tüm kişiler Ultraformer için uygun adaylardır.

Sonuç olarak, bu yöntem deri dış yüzeyinde hiç bir etki yapmadan ve sosyal hayattan kopmanıza gerekkalmadan, her mevsimde kolay bir şekilde ve tek seans olarak uygulanabilen,ameliyatsız, etkili bir cilt gençleştirme yöntemidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>