Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Cilt Bakım Sırları
Cilt Bakım Sırları

15 Cilt Bakım Sırrı!

En önem verdiğimiz, özen gösterdiğimiz şeydir cildimiz. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de önemli ve gelecekte de önemli olacaktır. Zamanla oluşan lekeler, kırışıklıklar, sivilceler; bunlar cildimizin en büyük düşmanlarıdır. Bizim de memnum olmadığımız izlerdir.

Şimdi size cildimiz için önemli olan sırları paylaşacağız.

1- Temizlik : Yüzünüzü her gün cilt tipinize uygun temizleyicilerle yıkayın. Bu cildinizin daha sağlıklı, canlı ve temiz görünmesini sağlayacaktır.

2- Makyajsız yatmalısınız.. : Gece yatmadan önce kesinlikle makyajınızı temizlemelisiniz. Makyajla uyumak siyah nokta, sivilce ve kırışıklıkların oluşumuna neden olur. Sabah uyandığınız da parlayan bir cilt mi görmek istersiniz yoksa önceki akşamdan kalmış makyaj mı ? Seçim sizin.

3- Maske canlandırır : Yüz temizliğinde önemli olan maskeler cildimizi temizler, tıkanmış olan gözenekleri açarak daha sağlıklı ve temiz görünmesini sağlar.

4- Peeling yapmayı unutmayın.. : Peeling cildi aydınlatır. Kirden ve makyajdan derinlemesine temizler. Ürünü yüzünüze sürdükten sonra dairesel hareketlerle masaj yapın biraz beklettikten sonra cildinizi temizleyin.

5- Cildinizi nemlendirmeye ne dersiniz ? : Cilde bir çok uygulama yaptıktan sonra nemlendirmeyi asla unutmayın. Cildiniz kurumaz ve hep yumuşak kalır.

6- Güneş koruyucuyu unutmayın.. : Güneşten gelen ultraviyole ışınları cildin pürüzlü,lekeli bir hale getirir. Güneşten korunan kadınların daha genç göründüğü bilinmektedir. Bu yüzden gündelik hayatta bile güneş koruyucumuzu unutmayalım.

7- Uyku önemlidir. : Her insan günde ortalama 6 ile 8 saat uyku uyuması gereklidir. Uykusunu alamayan kişiler kendilerini sabah kalktıklarında çok kötü hissederler ve ciltlerini de öyle görürler. Gece boyunca cilt kendini onarmaya çalışır ve yeniler. Yeterli uyku alınmadığında cildimiz dinlenmemiş olur ve gerçekten kötü görünebilir. Bu yüzden uyku düzeninize dikkat edin.

8- Su her yerde : Bol bol su için. Günlük içilmesi gereken su miktarı 2-2.5 litre arasındadır. Cildin kurumasına izin vermez. Cildi gerginleştirir. Su hayatımızın önemli parçasıdır.

9-Sıcak ve soğuk ortamlar : Sıcak ortamdan soğuk ortama geçiş ya da tam tersi, cildi yorar. Ortama uyum sağlayabilmek için cilt kendini fazla zorlar. Kurumalar, kırışıklıklar ortaya çıkar. Böyle durumlarda cildinizi korumaya çok özen göstermelisiniz.

10- Beslenmek önemlidir : Yediğimiz yiyecekler, tükettiğimiz içecekler vücudumuz ve cildimiz için önemlidir. Cildimizin vitamine ihtiyacı vardır. Bu yüzden düzenli olarak sebze ve meyve tüketilmelidir.

11- Sigarasız hayat : Sigara her yönden zararlıdır. Sigara içmek cildin dengesi bozar ve kırışıklıkların ortaya çıkmasıne neden olur. Sağlıklı bir cilt ve vücut için sigara bırakılmalıdır.

12- Egzersiz önemlidir. : Düzenli yapılan egzersizler kan dolaşımını artırarak ciltte ki yağ miktarını azaltır. Kırışıklıkları önler.

13- Kilonuzu dengeleyin : Düzensiz olarak kilo alıp vermek cilt içinde zararlıdır. Cilt dengesi bozulur.Yüzde çöküntüler ve kırışıklılar olur.

14- Stres uzak dursun. : Stresli kişide yüz mimikleri fazla belirgin olur. Belli bir zaman sonra çizgiler kalıcı olur. Mutsuz bir insan olarak görünürsünüz. Mutlu bir insan olun ve hep gülümseyin.

15- Yaşımız arttıkça cildimizin yapısı da değişir. Erken yaşlarda cildimize özen gösterdiğimizde bunun sonuçlarını görebiliriz. Cilt bakımımızı düzenli olarak yapalım ve hep genç kalalım.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>