Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Diyet-trendleri

2014 Diyet Trendleri

2014 Diyet Trendleri

Doyana kadar yemek!

Diyet yaparken sürekli acıkmaktan şikayetçiyseniz sizin için yeni bir diyet var. ”Doyana kadar yemek!”. Evet, doyana kadar yemek yanlış duymadınız. Dİğer adıyla ”hacim diyeti” olarak bilinen bu diyet midenizden zamansız gelen acıkma hissini ortadan kaldırıyor. Diyetin temeli, doyana kadar yemek yemeye dayanıyor. Yani vücuda ”doydum hissi” verilene kadar yemek yeniliyor.Diyet adını nesnelerin hacimlerini ölçmeye yarayan ”volümetri”den alıyor. Nesneleri kalorisine göre değil hacmine göre gruplandırıyor. Beslenme Uzmanı Barbara Rolls, normalden daha az yiyerek zayıflamanın çok zor olduğunun altını çiziyor: ”Besinleri kısarak yapılan diyet, ilk başta kilo verdirir ama uzun vadede başarılı olamaz. Çünkü ‘açlık’ hissinin bastırılması gerekiyor!”

Herşeyin en doğalı makbuldur…

Diyetisyen Michelle Ulrich’in 2014 için önerdiği diyetlerden biri ”Paleo” diyeti. Bu diyet, ürünlerin en doğal haliyle tüketilmesini öneriyor. Paleo diyetinin temel felsefesi işlenmemiş, doğal ürünleri tüketmek. Üç beyazın yani un, tuz, şekerin kesinlikle tüketilmediği bu diyette istediğiniz kadar yemek yiyebilirsiniz. Bu diyet listesinde en az %60 çiğ yiyeceklerden oluşuyor.

Detox zamanı.. Vücudun dinlenmesini ve yenilenmesini sağlayan bu diyet son günlerde rağbet gören diyetlerden biri. Kısa vadeli bir diyet programıdır. Amacı kimyasalların tüketilmesini azaltarak vücudun toksinlerini atmasını sağlar. Diyet boyunca trans yağ, beyaz pirinç, kafeinli maddeler, alkol, işlenmiş gıdalar ve rafine karbonhidrat tüketilmesi yasaktır. Ağırlık olarak sıvı tüketilmesi gereken bu diyette bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve gençleşmesi sağlanır.

Biraz denge gerek.. Vücudun asit baz dengesini bozan yiyeceklerin azaltıldığı bir diyet olan Alkalin diyeti yine çok fazla tercih edilen diyetlerden biridir.Asit baz dengesi diyeti, meyveye, sebzeye, kabuklu yemişlere ve baklagillere ağırlık veren bir diyet türüdür.Alkalin diyetinin kalsiyum oluşumu, böbrek taşları, osteoporoz ve kas erimesi gibi sorunlara yardımcı olduğu görülmüştür.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>