Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Dudak ve Yüz Dolgusu
Dudak ve Yüz Dolgusu

Dudak ve Yüz Dolgusu

Geçmişten günümüze kadınlar için güzellik önemli bir olgu olmuştur. Her zaman ilgilendiği ve ilgileneceği bir konudur. Yüz, cilt, saç ve vücut şekilleri yanı fizikleri sağlıklı, güzel olsun ve dikkat çeksin isterler.

Zaman geçtikçe, yaş ilerledikçe cildimizde gözle görülür bazı yaşlılık belirtileri olabilir. Bunlar kırışıklıklar, çöküntüler, yüzümüzde ki belirtilerdir. Dudaklarımızda ise incelme görülebilir. Dudak inceliği kişinin yaşlılıkla değil kendi doğuştan özelliği de olabiliyor.

Yüzde ki kırışıklıklar ve çöküntüler kişinin mimik ve yüz hareketlerinden olabilecrği gibi genetik faktörler, beslenme alışkanlıkları, sigara ve güneş ışınlarının cilde zarar vermesi gibi nedenlerdir. Bu nedenler cilt yenilenmesini azaltır ve cildin kurumasına neden olur. Kolajen üretimi azalır, yağ dokusu azalmaya başlar ve çöküntüler, kırışıklıklar meydana gelir.

Kırışıklıkların, çöküntülerin ve dudak inceliğini düzeltmek için dudak ve yüz dolgusu yöntemi vardır. Bu yöntem ile vücutta bulunan ”Hyalüronik Asit” dolgu maddesi olarak kullanılır. FDA onaylı bir dolgu maddesidir. Hyalüronik Asit bağ dokunun ana yapı maddesidir. Ciltteki parlaklık, sıkılık, nem ve renk Hyalüronik Asit’in sayesinde oluşur.

Dolgu maddesi olarak kullanıldığında herhangi bir alerji durumu yaratmaz. Vücutta bulunduğu için vücut bu maddeye tepki göstermez.

Tedavi yapılacak yerlere ilk önce anestezik kremuygulayarak bölgenin uyuşması sağlanır. Daha sonra dolgu maddesi özel ve temiz iğnelerle uygulanacak bölgeye enjekte edilir. Etkisi işlemden hemen sonra görülebilir.

Uygulama bölgesine göre kalıcılığı değişmektedir.Dudaklarda ortalama olarak yaklaşık 1 yıl civarı iken yüz bölgesinde ortalama 1,5 yıllık bir kalıcılığı vardır.

En fazla yarım saat süren bir uygulamadır. İşlemin ardından kişi sosyal hayatına dönebilir.

İşlem sonrası uygulama bölgesinde kızarıklık, şişlik ve iğne ile giriş yapılan yerlerde küçük morluklar görülebilir. Bunlarda en fazla gün içerisinde geçer.

 -Dolgu maddesinin uygulandığı yerler

  • Göz çevresi ve kırışıklıklar da
  • Alın ve kaş arası kırışıklıklarında
  • Burun kenarından ağız kenarına kadar olan kırışıklıklar da
  • Dudak üstündeki çizgilerde
  • Dudak dolgunlaştırma da
  • Yanaklarda ki çöküntülerde
  • Akne izlerinin bıraktıkları çöküntülerde

- Kimlere uygulanması sakıncalıdır?

  • Hamile ve emziren kadınlarda
  • Kanser hastalarında
  • Dolgu yapılacak bölgede enfeksiyonu olanlarda

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>