Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
WEB-LAZER

LAZER EPİLASYONDA CİHAZ FARKLILIKLARI

 

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak için çok iyi bir yöntemdir. Hepimiz bu konforu yaşamak ve tüylerden ömür boyu kurtulmak isteriz. Fakat birkaç yıl öncesine kadar bu konforu yaşamak hepimiz için geçerli bir durum değildi ne yazık ki. Ama artık gelişen yeni teknoloji ve cihazlar sayesinde herkes istenmeyen tüylerinden kurtulabiliyor. Çünkü yeni çıkan farklı farklı lazer epilasyon cihazları her ten rengi ve her kıl kökü rengini tanımlayabilecek dalga boyuna sahip.

 

LAZER EPİLASYON CİHAZLARI NELERDİR ? lazer ep

Lazer epilasyon cihazları;
-Alexandrite lazer
-Diyod lazer ( diode laser )
-Nd yag lazer
-Diğer ışık sistemleri ( ıpl, mavi ışık )

 

HANGİ LAZER EPİLASYON CİHAZI HANGİ TEN VE KIL TİPİ İÇİN UYGUN ?

ALEXANDRİTE LAZER : Alexandrite lazer, ışının dalga boyu 755 mm olan lazerdir. Açık ten rengi ve koyu kıl rengine sahip olan hastalarda kullanılır. Açık renkli kılları ve tüyleri yok etmez. Kıl kökü dışında başka bir dokuda tahribat yaratmaz.

DİYOD LAZER ( DİODE ) : 810 – 980 dalga boyuna sahip lazerdir. İnce tüylerde etkilidir. Genellikle yüz, çene, el üstü, parmaklar gibi bölgelerde çok başarılı bir lazer epilasyon sistemidir.
ND – YAG LAZER:  Dalga boyu  1064 mm olan lazer sistemidir. Bu sayede açık ve koyu ten rengine sahip, açık veya koyu kıl rengine sahip tüm hastalarda istenmeyen tüyleri yok eder.

DİĞER IŞIK SİSTEMLERİ ( İPL, MAVİ IŞIK ): Diğer ışık sistemleri olarak sınıflandırılan lazer sistemlerinin asıl amacı kıl yok etmek değildir. Başka problemleri tedavi eden bu lazer ışınları o problemlere çözüm olurken kıllarında zayıflamasına geçici olarak dökülmesine yol açar. Bu nedenle söz konusu lazerler  modern ağda olarak görev üstlenebilir. Fakat kalıcı çözüm sağlamazlar ve asıl amaçları epilasyon değildir.

 

LAZER EPİLASYONDA DALGA BOYU NEYİ İFADE EDER ?

Lazer epilasyon cihazlarında dalga boyu, farklı kıl rengi ve kalınlıklarınının lazer cihazı tarafından okunarak yok edilmesine yarayan, bu işlem için ayarlanış lazer ışını özelliğidir.

 

LAZER EPİLASYON İŞLEMİ NASIL BAŞARILI OLUR ?

Lazer epilasyon işlemi, cilt tipinize, ten ve kıl renginize uygun cihaz ile lazer epilasyon işlemi yapıldığında başarılı olur.

 

TEN VE KIL RENGİNE UYGUN OLMAYAN LAZER EPİLASYON CİHAZI İLE YAPILAN LAZER EPİLASYONLAR DA SONUÇ NE OLUR ?

Eğer ten ve kıl renginize uygun lazer epilasyon cihazı ile epilasyon işlemi yapılmazsa vakit kaybı yaşarsınız. Kalıcı çözüm elde edemezsiniz. Bazı bölgelerdeki tüyler kısmi olarak dökülsede aynı alan içerisindeki birçok tüyden kurtulamazsınız.  Temiz ve kalıcı çözüm sağlanamaz. Yanlış tedavi için para ve vakit kaybı yaşamış olursunuz. Bu nedenle öncelikle ten rengi ve kıl kökü analizi yaptırmanız hatta örnek bir lazer epilasyon seansı denemeniz gerekir.

 

FARKLI LAZER EPİLASYON CİHAZLARI FARKLI FİYAT UYGULAMALARINI DA BERABERİNDE GETİRİR Mİ ?

Farklı cihazlar, farklı kıl yoğunlukları, tüylerin tamamen yok olması fiyatları etkiler. Her hastada bu süreç farklılık gösterir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>