Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
makyaj tüyoları

KALICI MAKYAJ İLE KALICI ESTETİK

Makyaj yapmak biz  kadınlar için en kolay güzelleşme yöntemidir. Doğru makyaj ile harika bir görüntü elde etmek hiçte hayal değil bunun için sadece doğru olan kuralları bilmek ve yüz tipimizi tanımak yeterli.

DOĞRU MAKYAJ NEDİR?

Doğru makyaj, yüz tipine, ten rengine ve yaşa uygun olarak yapılan makyajdır. Doğru makyaj bizi çok daha güzel, bakımlı ve çekici yapar.

PEKİ  DOĞRU MAKYAJ  NASIL YAPILMALI ?

Öncelikle doğru ve güzel makyaj için çok büyük paralar harcayarak çok pahalı ürünler satın almak gerekmez. Fakat cilt tipimize göre malzeme seçimi önemli.

Cilt tipiniz yağlı, kuru, karma olabilir. Cilt tipinizi tespit ettikten sonra makyaj ürünlerinizi ona göre tercih etmeniz gerekir. Örneğin benim gibi yağlı cilt tipine sahipseniz su bazlı kozmetik ürünler kullanmanızı tavsiye ederim. Bu sayede makyajınız gün boyunca kendini koruyarak güzelliğinizi desteklemeye devam eder. Doğru makyaj yapmanın sihirli bir yolu ise yüz tipine göre makyajdır. Bunlara ek olarak şunu söylemeliyim ki güzel bir makyajın önemli noktalarından biri ise nemlendirilmiş temiz bir cilde yapılan makyajdır.
HANGİ YÜZ TİPİNE GÖRE NASIL BİR MAKYAJ YAPILMALI ?

Makyaj en güzel deyimi ile bir sihirdir ve bu sihir yüz tipine göre uygulandığında mükemmel sonuçlar verir.  Kısaca hangi yüz tipine nasıl bir makyaj yapmamız gerektiği ile ilgili bazı tüyolar verecek olursam;
*En önemli tüyo şu ki makyaj bir gölgelendirme ve aydınlatma tekniğidir. Yüzünüzün ince görünmesini istediğiniz alanlarına, cilt renginizden 1 -2 ton koyu fondöten, ön plana çıkmasını ve parlamasını istediğiniz alanlarına ise aydınlatıcı sürmeniz gerekir. ( göz çevresi, göz altı, burnun kanatları)
*Bu işlemi uyguladıktan sonra, köşeli bir yüz tipine sahipseniz yani kare, kalp, üçgen, beşgen, uzun yüz tipine sahipseniz  yüzünüzün sivri bölgelerine koyu fondöteni uygulamanız gerekir daha sonra allık ise yanaklardan kulaklara ve şakaklara doğru yuvarlak hareketlerle uygulanmalı. Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz koyu fondöteni, saç ve yüzünüzün birleştiği sınır hattı boyunca uygulamanız gerekir böylece daha ince bir yüz görüntüsü yaratmış olursunuz. Allık ise yuvarlak yüz tiplerinde elmacıklardan yukarı doğru daha sivri hareketlerle uygulanmalı. Özellikle burun üzerine ince bir çizgi şeklinde uygulanan allık her yüz tipinde burnu daha ince göstererek orantıyı sağlar. Ten makyajı ve allık ile yüzünüzde bu şekillerde oran yakaladıktan sonra göz,kaş ve dudak makyajınıza başlayabilirsiniz.

KAŞ  GÖZ DUDAK MAKYAJI NASIL YAPILMALI – KALICI MAKYAJ NEDİR ?

kalıcı makyaj öncesi sonrası

kalıcı makyaj öncesi sonrası

Ten makyajı ile kusursuz bir görünüm elde ettikten sonra bizi anlamlı ifadeye kavuşturacak olan en önemli şey göz, kaş ve dudak makyajıdır.

*Eğer iri gözlere sahipseniz ve bu durumdan hoşnutsanız gözlerinizi siyah kalem ile çerçeveleyerek, yoğun rimel ile kirpiklerinizi dolgunlaştırıp uzatarak vurgulayabilirsiniz. Küçük gözlere sahipseniz göz hattınız boyunca beyaz göz kalemi kullanarak daha iri gözler elde edebilir, sadece rimel ile anlam kazanabilirsiniz.
*Gözleri ön plana çıkartmak yerine daha dolgun dudakları ön plana çıkartmak isterseniz ise dudak makyajından önce dudaklarınıza nane yağı sürebilirsiniz. Daha sonra dudağın alt ve üst kısmına beyaz pudra uygulayarak ruj ile renklendirebilirsiniz. En dolgun görüntüyü ise parlak rujlarla elde edebilirsiniz. Tüm bu uygulamaların biraz zamanımızı aldığını hiçbirimiz yadsıyamayız. Üstelik cilt bakımımız ve cilt sağlığımız için makyajımızı her gün temizlemek ve yeniden yapmak zorundayız. Bu konuda göz, kaş, dudak ve kirpik makyajı için en güzel ve pratik çözüm bence ‘kalıcı makyaj’ dır. Kalıcı makyaj her gün makyaj yapma ve daha güzel görünme telaşından bizi kurtarır ve her daim bakımlı görünmemizi sağlar. Yapılan doğal kalıcı makyaj uygulamaları göz kalemi, eyeliner, kirpik dolgunlaştırma, kirpik diplerinin doldurulması ile dinamik bakışlar, kaşların kontürlenmesi ve doldurulması ile anlamlı bir ifade ve son olarak dudakların bakımlı, belirgin durması konularında oldukça başarılıdır. Bu şekilde zahmetsiz bir şekilde daha estetik bir görüntüye kavuşmuş oluruz.

Bilgi İçin Teşekkürler : Helena Güzellik

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>