Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
guzel_hatun

Q SWİTCHED İLE LEKESİZ GÖRÜNÜN

LEKELER GÜZELLİĞİNİZİ GÖLGELEMESİN

Cildimizin çeşitli yerlerindeki değişik büyüklük ve renkteki lekeler hepimizin estetik görüntüsünü bozarak bize rahatsızlık vermektedir. Q Switched lazer teknolojisi sayesinde artık lekeler güzelliğimizi gölgeleyemeyecek.

Q SWİTCHED LAZER NEDİR ?

Q switched lazer, yoğun derecede melanin içeren bölgelerde ki koyu renkli melaninlerin yok edilmesini sağlayarak lekeleri yok eden bir lazer teknolojisidir.
*Melanin; saç, kıl ve deride bulunan, çoğunlukla kahverengi ve siyah renkte olan biyolojik pigmentlerdir.

 

Q SWİTCHED LAZER HANGİ LEKE TEDAVİSİNDE KULLANILIR ?
Q switched lazer, hiperpigmentasyon tedavisinde kullanılır.
*Hiperpigmentasyon; biyolojik renklerin normalin üzerinde üretilmesi ve belli bir yerde kümelenmesidir.

Bu lekeler;

-Doğum lekesi
-Çil
-Güneş lekesi
-Dövme silme ve izleri
-Malesma ( sıklıkla kadınlarda görülen koyu renkli lekecikler)
-Yaşlılık lekeleridir.

 

Q SWİTCHED LAZER NASIL ETKİ EDER ?

Q switched lazer,  saliseler içinde bir çok lazer ışınının, sorunlu olan yoğun melaninli bölgeye direk olarak gönderilmesi ve koyu renkli bölgenin q switched ışınlarını emmesi ile etki eder. Emilen lazer ışınları, koyu melaninleri dağıtır ve renklerini açarak lekeleri tedavi eder.

 

Q SWİTCHED LAZER KİMLERE YAPILABİLİR ?

Q switched lazer, leke ve koyu melanin problemi yaşayan kadın ve erkek herkese uygulanabilen bir lazer tedavisidir.

Q SWİTCHED LAZER LEKE TEDAVİSİ KİMLERE UYGULANAMAZ ?

Q switched ile leke tedavisi ve dövme silme işlemleri, tüm lazer tedavilerinde olduğu gibi,
-Hamilelere, emziren annelere, aktif şekilde deri enfeksiyonu yaşayanlara, ergenlik çağını doldurmayan gençlere uygulanmaz.

 

Q SWİTCHED KAÇ SEANS İLE LEKE VE DÖVMELERİ YOK EDER ?

Q switched lazer ile leke tedavisi ve dövme silme işlemleri için net bir seans sayısı vermek zordur. Çünkü, lekelerin derinliği, yoğunluğu, dövmenin ne derinlikte yapıldığı, dövme yapılan renklerin boya kalitesi tedavi sürecinin ne kadar uzayacağını etkiler. Bu nedenle her sorun ve her hasta için farklı seans sayıları konuşmak gerekir. Fakat başlayan q switched tedavileri için en az 4 seans gereklidir.

 

Q SWİTCHED LAZERİN UYGULAMA ARALIĞI NE OLMALI ?

Q switched seansları arasında, leke tedavileri için 1- 2 hafta, dövme silme işlemleri için seans aralarında 1 ay olmalıdır. Farklı gelişen tedavi süreçlerinde seans periyotları uzman kişi tarafından ayarlanmaktadır.

 

Q SWİTCHED LAZER LEKE TEDAVİSİ ACI VERİR Mİ ?

Tüm lazer işlemlerinde olduğu gibi q switched lazerde de olası acı ve batma hislerinin önüne geçmek için lokal anestezi kremleri kullanılır. Böylece acı hissedilmez.

 

Q SWİTCHED SEANSI SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİ ?

Q switched seansından sonra gün boyu işlem gören bölge, su, kimyasal ürünler ve güneşten korunmalıdır. Güneş koruması ise bütün tedavi süreci boyunca aksatılmamalıdır.

h

Q SWİTCHED İLE LEKE TEDAVİSİ VE DÖVME SİLME NE KADAR SÜREDE SONUÇ    VERİR ?

Q switched hızlı sonuç alınan bir lazer sistemidir. Renklerde açılmalar hemen gözlenebilir tam   sonuç ise seansların bitmesiyle eş zamanlı ve iyileşme süreci ile orantılıdır.

Q SWİTCHED GÜNLÜK YAŞANTIYI ETKİLER Mİ ?

Q switched günlük yaşantıyı etkilemez seanstan sonra günlük yaşantınıza devam edebilir, işinize gidebilirsiniz. Tek yapmanız gereken seans sonrası önlemlere dikkat etmenizdir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>