Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
dfjps

AKNE (SİVİLCE )VE İZ TEDAVİSİ

Derm.Dr. Ahu Özbilen

Derm.Dr. Ahu Özbilen

Akne yada sivilce yağ salgılayan bezlerin genellikle uzun süreli ve  tekrarlayan iltihabi hastalığıdır. Genellikle ergenlikte görülsede ilerleyen  yaşlarda da devam edebilir.Sivilcelere iz oluşmadan önce müdehale  edilmesi çok yerinde olacaktır.Çoğunlukla tedavi edilmediğinde iz  bırakarak iyileşebilir. Bu nedenle dermatoloji uzmanı eşliğinde takip ve  tedavi edilmelidir.

Akne tedavisinde çeşitli ağızdan alınan haplar, bölgesel uygulanan  kremler, akne kurutucu özel peelingler ve özellikle doktor kontrolünde  yapıldığında etkili ve güvenlidir. Bu tedaviler hem sivilceleri kurutur,  yenilerinin çıkmasını engeller ,izleri azaltır ve çoğu zaman engelleyebilir.
Sivilce izleri ve aynı zamanda sivilce tedavisi amacı ile Q switch nd-yag  lazer ile karbon peeling uygulaması son dönemde oldukça etkili ve güvenli  bulunmaktadır.
Karbon peeling uygulaması hem aktif sivilceyi kurutmakta, yeni sivilce    çıkışını engellemekte ve izleride aynı zamanda tedavi etmektedir.
Uygulama dermatolog kontrolünde diğer tedavilere destekleyici veya tek    başına da uygulanabilir.
Karbon peeling işlemi yüzdeki yağlanmayı belirgin azaltır, gözenekleri  küçültür, akneye neden olan bakterileri yok ederken aynı zamanda yüzeyel peeling ile izlere etki eden bir işlemdir. 10 gün ara ile en az 5 seans uygulaması 4 mevsim yapılabilmektedir.
Sivilce iz tedavisinde fraksiyonel iğneli radyofrekans sistemi tercih edilen güvenli ve etkili bir tedavi şeklidir. Kişiye özel iğneler ile cilt altında radyofrekans enerjisi verilerek yapılan bu sistem ile hem yara ve sivilce izlerinden kurtulurken, gözeneklerde sıkılaşma, ciltte sıkılaşma toparlama aynı zamanda ince çizgi ve sarkmalarda oldukça etkilidir.
Akne ve yara izlerinin tedavisinde fraksiyonel lazerler ile kombine tedaviler uygulanabilir.Tedavi 3-4 haftada bir toplamda 4-5 seans uygulanmalıdır.

Detaylı Bilgi için : www.drahuozbilen.com

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>