Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Untitled-1

TERLEME PROBLEMİNE BOTOKS İLE ÇÖZÜM

Botoks, kırışıklık, çizgiler ve çok hafif ufak yukarı çekme – kaldırma işlemlerinde etkili bir estetik çözümdür. Fakat son yıllarda terleme problemlerinin de çözümde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Aşırı terlemek ve ter görüntüsü  hem bizi rahatsız eder hem de ileşim kurmamızda olumsuz bir görüntü oluşturur. Özellikle toplum içinde, özel günlerde iş görüşmelerinde ve iş ilişkileri gibi resmiyet gerektiren durumlarda aşırı terleme negatif bir izlenim yaratır.

AŞIRI TERLEME NEDİR ? (HİPERHİDROZ )

Ter bezlerinin normalin üstünde çalışması ve deri yüzeyinde salgılanan sıvının ter olarak aşırı gözlenmesidir. Bu durum genelde hormonaldir. Çoğu durumda kötü kokuya da yol açarak kişinin sosyal hayatını kötü etkiler.

TERLEME TEDAVİLERİ

Birçok hiperhidroz tedavisi vardır. Öncelikle kişinin aşırı terleme probleminin boyutu saptanmalıdır. Eğer cerrahi bir işleme gerek yoksa botox uygulaması etkili bir çözüm olacaktır.

BOTOX TERLEMEYİ NASIL TEDAVİ EDER ?

Botoks üretildiği, clostridium botulinium bakterisinin yapısı gereği, problemi oluşturan deri altı etkenleri ile deri tabakası arasındaki iletkenliği keserek belli bir süre tampon bölge görevi görür ve şikayet edilen problemi ortadan kaldırır.

Terleme problemleri için de aynı etki mekanizması geçerlidir.

HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR ?

Hiperhidroz problemi için botox işlemi, Problemin sıklıkla görüldüğü bütün bölgelerde rahatlıkla uygulanabilir. Bu bölgeler genellikle;
-Koltuk altı
-Avuç içleri
-Yüz
-Dekolte
-Göğüs altları
-Üst ve alt kolun birleştiği eklemlerin iç kısımlarıdır. Doktorunuz ile görüşmeniz ve talebinize göre diğer alanlarda da botoks işlemi gerçekleştirilebilir.

ETKİSİ NE ZAMAN BAŞLAR ?

Botoks hemen etkisini gösteren bir işlem türüdür. Yapılan seanstan hemen sonra pronlemin çözümlendiğini göreceksiniz.

ETKİSİ NE KADAR SÜRER ?

Söz konusu işlemin etkisi deri yapınıza ve cildinizin botoks ilacını tutmasına bağlı olarak 4 – 6 ay arasında kalıcılık sağlamakta ve size konfor sunmaktadır.

DAHA PÜRÜZSÜZ GÖRÜNÜM

Botoks işlemi  terleme probleminizi çözerken, uygulama yapılan bölgeyi daha bakımlı, pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüme de kavuşturur. Örneğin koltuk altınıza yapılan botox uygulaması, terleme sorununuzu çözerken, koltuk altındaki kıvrım çizgileri ve kırışık görüntüyü de düzeltir. Koltuk altınız daha pürüzsüz ve gergin görünüz. Deri altında kolajen yapımı hızlanarak daha sağlıklı bir görünüm de elde edilmiş olur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>