Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Untitled-1

ÇEKİCİLİĞİN ANAHTARI ‘DUDAK DOLGUSU’

DOLGU NEDİR ?

Dolgu, cilt altında çalışmaya başlayan ve ilgili problemi estetik hale getiren hyaluronik asittir. Hyaluronik asit yaşlanma görüntüsünü, kırışıklıkları yok eder ve hacim verilmek istenen bölgeleri daha belirgin ve kontürlü hale getirir.

DUDAK DOLGUSU NEDİR ?

Biz kadınlar hep dikkat çekici ve bakımlı görünmek isteriz. Bunu isterken hergün çok fazla vakit harcamak  bizi oldukça yorar. Buna çözüm olabilecek en iyi dudak estetiği yöntemlerinden biri duduak dolgusudur. Dudak dolgusu;
-Dudak etrafındaki çizgileri yok eder
-Dudakları çerçeveler ve kontürlü genç bir görünüm verir
-Daha dolgun ve hacimli dudaklar yaratır
-Dudak çatlakları ve yarıkları daha gergin ve çekici durur
-Dudaklar daha pürüzsüz ve parlak bir görünüme kavşur.
Tüm bunlar sonucunda dudak kalemi ve dudakları dolgunlaştırmak için günlük çözümlerle uğraşmak zorunda kalmayız.

DUDAK DOLGUSU NASIL YAPILIR ?

Söz konusu estetik çözüm işlemi, küçük enjektörler yardımı ile doktor tarafından dudak çevresine, üst ve alt dudaklara enjekte edilir. Dudak dolgusunun hangi noktaya ne dozda enjekte edileceği, hangi noktadan enjekte edildiğinde nasıl bir etki gösterip nasıl bir görüntü oluşturacağı doktorun tahmini ve tecrübesi ile saptanır. Bu nedenle basit gibi görünen bu işlemde tecrübeli bir doktora başvurmak çok önemlidir.   Lippen vorher nachher duenn und voll_TUR

İŞLEM NE ZAMAN ETKİSİNİ GÖSTERİR  ?

Yapılan dolgu ilemi enjekte edildiği andan itibaren etki gösterir. Daha iyi sonuç ise dudaklar iyileştikten sonra. Şişlikler indikten sonra gözlenir.

ETKİSİ NE KADAR SÜRER ?

Dolgunun etki süresi dudaklarınızın dolgu maddesini ne kadar süre muhafaza ettiği ile orantılıdır. Ortalama süre ise 4 – 6 aydır.

İŞLEM KAÇ SEANS SÜRER ?

Söz konusu işlem tek seansta ve 25 dakika gibi kısa bir sürede uygulanır.

ACI VERİR Mİ?

Dudak dolgusu hassas bir bölge olan dudak ve çevresinde uygulandığı için iğne batımları ve dolgu maddesinin deri altına girip ilerlemesi biraz acı verebilir. Bu nedenle işlemden önce lokal anestezi kremleri veya dudak içine uyuşturucu iğne uygulanabilir.

İŞLEM SIRASINDA NE HİSSEDİLİR ?

Yapılan dolgu uygulaması sırasında, hissizlik sağlandığı için bir acı hissedilmez. Fakat sanki kırılmış şeker parçacıkları deri altınıza giriyormuş gibi kıtır kıtır bir his duyabilirsiniz. Bu his acıtan bir his değildir.

DUDAK DOLGUSUNUN FAYDALARI NELER ?

Hem estetik hemde sağlık açısından faydası vardır. Örneğin, yaşlanma etkisi ile kontürünü kaybeden ve incelen dudaklar sıcak ve soğuk besinlerin, içeceklerin tüketiminde kişiye zorluk yaratır ve yaşam kalitesini düşürür.  Dudaklar hacim kaybedince düşer ve sarmış, mutsuz, negatif bir görüntü oluşturarak kişinin enerjisini olumsuz etkiler. Dudak dolgusu bu problemleri çözer. Diğer yandan daha çekici, alımlı, bakımlı dudakların sırrı da dudak dolgusudur. Çizgileri yok olmuş, ön planda, daha belirgin hatları olan sağlıklı dinç dudaklar her kadın için güzel bir görüntü sağlar. Dudaklar arasındaki orantısızlıkları yok eder dengeli bir görüntü yaratır.
*-Bunların yanı sıra, dolgu maddesi içerisinde bulunan hyarulonik asit deri altında kolajen yapımını arttırır ve diğer hücrelerinde daha sağlıklı çalışmasını sağlayarak dudakların daha parlak pürüzsüz olmasını sağlar, siz estetik bir görünüme kavuşurken bir yandan da dudak sağlığınızı dudak dolgusu tamamlar.

DAHA GENÇ GÖRÜNÜM İÇİN KOMBİNE TEDAVİLERİ DE DÜŞÜNÜN

Eğer ihtiyacınız varsa dudak dolgusuna ek olarak yüz ve dekolte dölgenizdeki diğer bölgelerede ufak ufak dolgular talep edebilirsiniz. Böylece bütün bir ifadenizde genç ve estetik görünümü yakalamış ve deri altınızdaki hücreleri çalıştırmış olursunuz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>