Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
bclksnx

Fraksiyonel  Radyofrekanslı Mikroiğneleme Tekniği

Derm.Dr Banu Serbes Kural

Derm.Dr Banu Serbes Kural

Hepimizin bildiği gibi, yaşlanma, hayat akışımızda önlenemez bir  süreç. Üstelik  vücudumuzun en büyük organı olan cildimiz de bu  durumun en belirgin  göstergesi. Ya da şimdiye kadar öyle idi…

Bilim ve teknoloji insanları her gün yaşlanmayı yavaşlatıp  durdurmaya, hatta geri  döndürmeye yarayan yeni bir buluş  yapıyorlar. İşte bugünkü konumuz cilt  yenilemedeki en yeni  yöntemlerden biri olan “fraksiyonel  radyofrekanslı   mikroiğneleme tekniği”.

Bu sistemin temeli, çevresi izole mikroiğnelerin mühür basma tekniği ile derinin  orta katmanına gömülerek hedef dokuya yüksek güçte radyofrekans  ulaştırmasına dayanıyor. böylelikle vücudun elastin ve kollajen lif üretimi artarak  cildin daha sıkı ve sağlıklı bir forma girmesi sağlanıyor.

Kullanılan cihazın en önemli avantajı ise, eski radyofrekans modellerinden farklı  olarak radyofrekansı mikroiğneleme tekniği ile kombine etmesi. böylece  radyofrekans ısısı cildin yüzeyinde birikmiyor, daha derindeki hedef dokuya  ulaşıyor. Dolayısı ile cilt ütüleme denen cihazlarla ortaya çıkabilen cilt yüzeyindeki yanık riski de bertaraf edilmiş oluyor.

uygulama öncesinde ilgili bölgeye, ki genellikle tüm yüz ve boyun bolgesi taranıyor, anestezik krem sürülerek 40 dakika kadar bekletiliyor. Ardından kişinin problemine göre iğnelerin derinliği, verilecek ısı miktarı ve süresi ayarlanarak uygulama başlatılıyor. Tüm yüz ve boyun bölgesinin tedavi seansı 20-30 dakika kadar sürüyor. uygulama sonrası yüzde ısı artışı, kızarma ve haff bir ödem gözleniyor. seans sonrası cilde uygulanan kollajen maskeler ise yatıştırıcı özellikleri ile kişinin günlük aktivitelerine kaldığı yerden devam edebilmesini sağlıyor.Yaklaşık 2-3 günde bu değişiklikler geriliyor ve yüzünüzü daha sıkı ve  gergin hissetmeye başlıyorsunuz. Bu süreçte cilt yüzeyine masajdan ve güneş temasından kaçınılmasını öneriyoruz. Kür sırasında nemlendirici ve güneş koruyucular kullanımını da ihmal etmemek gerekiyor.

Belirgin ve kalıcı bir sonuç elde etmek için 2-4 hafta aralarla 3-4 seanslık bir tedavi kürü uygulanmasını öneriyoruz. Ortalama 3 aylık bir süreçte hem cilt yüzeyindeki ince kırışıklıkların azaldığını, cildin sıkılaştığını, hem de cilt yüzeyinin daha parlak ve gözeneksiz bir hal aldığını görüyoruz.

Fraksiyonel  radyofrekans ile mikroiğneleme sisteminin bir diğer önemli kullanım alanı da akne izlerinin ve ameliyat ve yanık izlerinin tedavisi, vücut çatlaklarının giderilmesi. Mikroiğnelerin clt yüzeyine zarar vermeden orta deri tabakasını sütunlar halinde ısıtması sayesinde bu tabakadaki yapışıklıklar açılıyor ve ortama salınan büyüme faktörleri yeni kolajen üretimini uyarıyor. Böylece cilt yüzeyindeki izlerde hızlı bir düzelme başlıyor.

Cİltteki yaşlanmanın yoğun olduğu veya akne izlerinin derin olduğu vakalarda ise kombinasyon tedavilerini tercih ediyoruz. Bu durumda PRP veya bitkisel kök hücrelerin uygulamaya katılması söz konusu oluyor.

Son olarak fraksiyonel  radyofrekans ile mikroiğneleme sisteminin en yeni kullanım alanı olan aşırı koltukaltı terlemesinin tedavisinden bahsetmek istiyorum. Koltukaltı terlemesi bir çok kişinin müzmin sorunu olmaya devam ediyor. Sistemin bu alanda da kullanımı ise özellikle botulinium toksin enjeksiyonuna ekonomik ve pratik bir alternatif sunuyor.

Detaylı bilgi için : www.drbanuserbeskural

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>