Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Untitled-1

KIRIŞIKLIKLARINIZ YAŞINIZI ELE VERMESİN

Genetik faktörler, dış etkiler, beslenme şekli ve zaman bizi eskitir ve cildimiz bedenimiz kadar yaş alır. Bu durumda kırışıklıklar, yaşlanma belirtileri, mimik çizgileri  kaçınılmaz olur.

Tüm bu sorunların ameliyatsız çözümü ise botoks…

BOTOX NEDİR ?

Botoks colostridium botulinium adlı bir bakteriden üretilen tıbbi alanda kullanılan bir maddedir. Bu madde yani ilaç kırışıklık gibi problemleri oluşturan deri altındaki sinir uçları ile deri tabakası  arasında bir tampon bölge görevi görerek kısmi ve zamanlı olarak teması keser. Bu durum ise deri üzerinde kırışıklık ve benzeri problemlerin yok olması şeklinde gözlenir. Sizde ameliyatsız bir işlemle gençleşmenin keyfini yaşarsınız.

BOTOKS NASIL UYGULANIR ?

Söz konusu estetik işlemi, doktor tarafından küçük ve ince iğneler ile uygulanır. Botoks ilacı uygun görülen noktalardan doktorun ayarladığı dozda deri altına enjekte edilir.

HANGİ BÖLGELERE UYGULAMA YAPILABİLİR ?

Botox işlemi,
-Alın
-Kaş
-Gülme mimikleri
-Dudak üstü ve altı çizgileri
-Göz çevresi ve kaz ayakları denilen bölge
-Burun kenarları
-Dekolte
-Boyun
-Çene
-Burun ucu gibi çizgi ve kırışıklık problemi olan bütün bölgelere uygulanabilir.

BOTOKS KİMLERE UYGULANIR ?

Söz konusu ameliyatsız estetik işlemi, hamile olmayan, emzirme dönemini tamamlamış, orta yaş çağına yaklaşmış alerjik ve enfeksiyonel sorunlar yaşamayan ve kırışıklık problemlerinden şikayet eden kadın ve erkek tüm hastalara uygulanabilir.

BOTOKS BÜTÜN YAŞLANMA İZLERİNDE ETKİLİ BİR ÇÖZÜM MÜ ?

Botox bir kırışıklık ve çizgi yok etme genç gösterme işlemidir. Fakat çok derin olan çizgileri ve sarkma problemlerini çözmez. Bu gibi sorunlar için başka estetik çözümler mevcuttur. Örneğin dolgu, örümcek ağı, lazer ile gençleştirme tedavileri gibi.

SÖZ KONUSU İŞLEM HEMEN ETKİ EDER Mİ ?

Botoks işlemi yapıldığı andan itibaren etkinlik gösterir fakat daha iyi sonuçlar 7 gün içinde gözlenir ve 6 ay boyunca daha genç görünürsünüz.

BOTOKS ETKİSİ NASIL İDAME ETTİRİLİR ?

Yapılan işlemin kalıcılık süresi hastanın kişisel faktörlerine bağlı olarak 6 aydır. Etkinin arttırılması ve elde edilen estetik görünümün devamlılığı için kaliteli bakım ürünleri kullanılsada aynı etkiyi yaratmaz bu nedenle idame ettirici yöntem yine botoks işlemidir. 6 ayın sonunda yinelenen işlem bu sefer etkisini daha uzun süre korur.

YİNELENEN BOTOKS İŞLEMİ NEDEN DAHA UZUN SÜRE KALICI OLUR ?

Söz konusu işlemin yinelenmesi ile daha uzun süre kalıcı olmasının mantığı şudur. Kaslar colustridium botulinium ilacının etkisi ile belli bir şekilde durmaya alışır ve bu şekil kırışıklıkların oluşmasına sebep olan teması yok etmiş olur. 6 ay boyunca bu şekilde duran kaslar yinelenen botoks işlemi ile aynı şekilde durmaya devam eder ve bu sefer kalıcılık süresi kas alışkanlığı sebebi ile daha uzun sürer.

İŞLEM ACI VERİR Mİ ?

Bu güzel ve ameliyatsız estetik çözümü çok ince iğneler ile yapılır. İlacın deri altına girişi ile bir yanma hissedilir bu dayanılmaz bir acı değildir. Eğer bu hisleri duymak istemezseniz veya acı eşiğiniz düşük ise işlemden 15 dakika önce hissizlik veren kremlerden ince bir tabaka halinde uygulama yapabilirsiniz.

BOTOKS İŞLEMİ SONRASI  NE DEĞİŞİKLİKLER OLUR ?

Yapılan işlemde enjekte edilen toksin ilaç sayesinde sadece daha estetik bir görünüme kavuşmazsınız. Enjekte edilen ilaç aynı zamanda deri altında kolajen yapımını ve diğer hücrelerin iyileştirilmesini olumlu yönde etkiler ve hem estetik bir görünüm hem de tedavi görevi görür. İşlem sonrasında, etki hemen gözlenir, cildiniz deri altından desteklendiği için daha parlak, pürüzsüz ve gergin görünür.  Uygulama süresi de çok kısa olan bu işlemlerde, seans süresi lokal anestezi kremin sürülüp uyuşma aşamasının beklenmesi ve enjekte işleminin tamamlanması ile birlikte en fazla 40 – 45 dakika sürmektedir. Bu kısa sürenin ardından daha sağlıklı ve genç bir görünüm 6 ay boyunca size eşlik etmeye hazırdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>