Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Untitled-1

KIŞ MAKYAJI İÇİN TÜYOLAR

Yaz aylarında, güneşin verdiği bronzlaşma ve pembelik etkisi ile yoğun makyajlara ihtiyaç duymayız. Sadece çilek ve şeftali tonlarında rujlar allıklar ve rimel görüntümüzü dengelemektedir. Fakat kış aylarında güneşin olmayışı havaların karanlık görüntüsü enerjimizi düşürür ve buda cilt rengimize yansır. Bunlara ek olarak kış aylarındaki koyu renkli kıyafetler makyaj yapmamızı daha çok gerektirir. Bu nedenle kışın yapacağımız makyajlar ve renk seçimleri daha önemlidir.Makyajda önemli olan ten, saç, göz rengimize göre ve kıyafetimize göre makyaj yapmaktır. Bir diğer unsur ise bulunacağımız ortama uygun hafif veya koyu makyaj yapmaktır.

KIŞ MAKYAJI İÇİN RENK SEÇİMİ
Öncelikle renk seçimi çok önemlidir. Ten renginize ve cilt tipinize uygun bir fondöten kullanımı makyajımızın ilk adımıdır.
-Kış makyajında en önemli bölge ise gözlerimizdir. Çünkü yaz aylarında olduğu gibi pembeleşen ve kendiliğinden canlı duran bir cilt ve dudaklar söz konusu değildir.

GÖZ RENGİNE GÖRE FAR VE KALEM SEÇİMİ
*Eğer gözleriniz yeşil veya kahve rengi ise, mürdüm, haki yeşili, toprak tonları gibi renklerde fark kullanabilirsiniz. Bu şekilde renkli farklar ile siyah veya farınızdan bir 3 ton koyu renkte göz kalemi kullanabilirsiniz.
*Mavi, menekşe, gri ve benzeri gözlere sahipseniz, gri, siyah, lacivert, gümüş, doğal toprak tonları renklerinde farlar tercih edin. Ve mutlaka siyah kalem tercih edin.
*Bal rengi gözler, en şanslı göz rengidir bana göre çünkü koyu olan tüm renkler için mükemmel bakışlar sağlar.
*Gözleriniz koyu renklere sahipse veya siyahsa, metalik doğal renkler, bronzlar, ten renkleri, koyu yeşil ve pırıltılı siyah yumuşak renkler çok uyumlu olacaktır. Bu şekilde tercih edilen farlar ile siyah veya acı kahve kalemler güzel görünecektir.

DUDAK VE YANAKLAR
Kışın uygulayacağımız makyajlarda genellikle gözleri ön plana çıakrtıp dudakları geri plana atarak daha romantik görünüm elde edebiliriz. Bu şekilde sonbahar ve kışın yumuşaklığını ve romantik havasını yansıtmış oluruz. Bu nedenle dudaklarda dudak renginize yakın, vitaminli ve kremsi rujlar kullanmanızı tavsiye ederim. Bu sayede dudakalrınız hem soğuktan korunur hem de makyajınızı uygun şekilde tamamlar. Yanaklarda ise, kırmızı yanaklara sahipseniz bronz allıklar, böyle bir probleminiz yoksa ruj renginize yakın tonlar tavsiye ederim. Daha doğal görünüm için ise sadece fondöteninizden 2 ton koyu pudra ile gölgelendirme yapabilir ya da sedefli ve cilt renginize yakın allıklar ile yumuşak bir görüntü yakalayabilirsiniz.
*Unutmayınki makyajda püf nokta, tek bir bölgeyi ön plana çıakrtarak kaliteli bir görüntü sağlamaktır.

KESKİN KIŞ MAKYAJI

Eğer romantik bir görünüm istemiyor ve daha keskin hatlar yaratmak istiyorsanız. Kalın ve koyu bir göz kalemi, cilt renginizden bir ton açık renkte fondöten, dudak kalemi ve koyu bir ruj ile hatlarınızı keskinleştirip, koyu renk pudralar ile elmacık kemikleriniz ve alnınızda gölgelendirmeler yapabilirsiniz. Buna alternatif olarak, takma kirpik ve yoğun rimel ile yine koyu renk ruj ile sade ve keskin bir makyaj kış için uygun olabilir.

RÖTUŞ DOKUNUŞLARI
Günlük makyajınız ile işinize gittiniz ve iş çıkışı programınız var. Makyajınızı daha belirgin hale getirmek istiyorsunuz. Günlük makyajınızda farınızı göz kalemi sürer gibi sadece çizgi halinde göz kapağınıza uygulayın. İş çıkışı ise aynı farı çizgi halinde göz altınıza sürün ve göz kapağınızın dış kısmından içine doğru badem şekli verecek şekilde sürün. Allığınızdan parmağınız ile alarak göz kapağınıza küçük vuruşlar halinde uygulayın. Bu yöntem ile hem daha belirgin hem de dinamik bakışlar elde etmiş olursunuz.  Aynı şekilde allığınızı burun kanatlarınıza hafifçe ve çene hattınıza hafiffçe uygulayın. Yaptığınız gölgelendirmeler ile daha belirgin bir makyaj yapmış olursunuz.

ÜRÜN SEÇİMİ

Söz konusu makyaj tekniğinde,  kremsi, vitaminli, su bazlı ve koruyucu özelliği olan ürünler seçmek çok önemli. Özellikle fondöten ve rujlarda. Kışın kurutucu etkisini yok etmek ve makyajınızın soğuktan uçup gitmemesi için ise cilt tipinize uygun bir makyaj altı bazı kullanmanız çok önemlidir. Kış makyajı ve kışın kullandığımız ürünler görüntümüzü daha çok etkiler. Bu nedenle ürün seçimlerimizde kalite ve sağlık açısından titiz davranmamız bence önemlidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>