Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
estetik-haber

LAZER LİPOLİZ NEDİR ? NE DEĞİLDİR ?

Op.Dr. Orhan Erbaş

Op.Dr. Orhan Erbaş

 

 Lazer Lipolizin, Klasik Yağ Alma İşlemlerinden Farkları Nelerdir ?

Lazer lipoliz öncelikle yağı, daha kolay alınabilen sıvı şekile yaklaştırır. Bunun için  yağ dokuya spesifik dalga boyu olan laser lipoliz cihazları kullanılmalıdır. Yağ dokuya  spesifik bir yağ yıkımı sonrası güvenli, etkili ve homojen bir yağ alımı sağlanır. Deriye  ve bağ dokuya spesifik ek dalga boylarıyla da , deride toparlanma ve küçülme sağlanır.  Isıyı ve cerrahın hareketini hisseden sensörlerin yeni jenerasyon lipoliz cihazlarına  eklenmesiyle bu işlem çok daha etkili ve güvenli hale gelmiştir. İşlem sonrası  sıvılaştırılan yağlar emilir ve atılır, bu nedenle yağın atılmasını beklemek, idrarla  atılması gibi bir şey söz konusu değildir. Smart lipo Triplex laser lipoliz sistemi vücut  şekillendirmede konusunda teknolojinin bize büyük bir katkısıdır.

Laser Lipoliz ile Jinekomasti (erkek meme büyümesi) Tedavisi Mümkün Mü ?

Jinekomasti oldukça yaygın görülen, erkekler için önemli bir sosyal problemdir.  Jinekomastinin laser lipoliz ile çözümü bu tedavide önemli avantajlar sağlamaktadır.  Klasik yöntemlere göre çok daha küçük kesilerle işlem yapılır, dolayısıyla iz daha azdır.Laser lipoliz ile memenin yağlı kısmı alınmakta, meme bezi de var ise ufak kesilerle onlar da çıkarılmaktadır. Derideki sarkma da laser sistemi ile azaltılmakta, erken evre hastalarda ise tamamen düzeltilmektedir.Bu sayede deri çıkarılmasına bağlı geniş izler oluşmaz. Smart lipo Triplex Laser lipoliz sistemi jinekomasti tedavisinde oldukça etkili ve güvenilir bir sistemdir. Tedavi sonrası iki hafta korse kullanımı, klasik yöntemlerden daha kısadır. Banyo yapımı, spor, iş ve sosyal hayata dönüş birkaç gün içinde mümkündür.

Laser Lipolizle Vücut Şekillendirme Hangi Bölgelerde Etkili ?

Laser lipoliz vücut konturlarının düzeltilmesinde etkili ve güvenli bir yöntemdir. Basen, bacak üst iç, diz çevresi, karın, bel ,sırt, gıdık bölgelerinde çok başarıyla uygulanmaktadır. Bu bölgelerin incelmesi alınan yağ hacminin çok ötesinde algı oluşturur. Mesela diz çevresi ve bacak üst iç bölgeden alınan düşük hacimli bir yağ bile bacağı çok daha ince ve uzun gösterecektir. Karın , sırt ve bel bölgesi laser lipoliz ile büyük miktarda inceltilebilir. Yağ dokusu nispeten hafif bir dokudur, bu nedenle smart lipo triplex ile laser lipoliz sonrası kilonuzdan ziyade görümünüz ve vücut konturunuz değişecektir.   lazer-lipoliz-mikrofiber-

Laser Lipoliz Sonrası Etkiyi Ne Zaman Görürüz ?

Bu süreç tamamen alınan yağ ve alan genişliği ile ilgilidir. İşlemin hemen bitiminde dahi incelme hissedilir. Bu incelme 2-3 ay devam edecektir. Derideki toparlanma ise bir yıl boyunca devam eder.

Laser Lipoliz Sonrası İyileşme Süreci Nedir?

Klasik yöntemlerden daha az morluk ve şişlik olacaktır. Ağrı ilk iki – üç günden sonra azalır ve basit ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilir düzeydedir. İki hafta özel kumaştan yapılan korse kullanılır. Laser lipoliz sonrası deri toparlanmasını hızlandıracak ve ödemi atacak özel bir diyet uygulanır. İyileşme süreci tamamen işlem yapılan alanın genişliği ve alınan yağ miktarına bağlıdır. Gıdık , kol gibi küçük alanların laser lipolizi sonrası hızlı bir düzelme olacak iken, karın gibi geniş alanlarda bu süre daha uzun olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin : www.orhanerbasestetik.com

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>