Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
reyhan

ESMERLER İÇİN MAKYAJ ÖNERİLERİ

Esmer kadınlar makyaj açısından avantajsız olduklarını ve beyaz tenli kadınlara özendiklerini , beyaz ten üzerinde makyajın daha güzel ve görünür durduğunu ifade ederler. Oysa ki esmer tene sahip kadınlar daha avantajlıdır. Çünkü daha dinç görünmek daha kolaydır. Beyaz tende uygulanan gölgelendirme ve yüzü ince gösterme işlemleri aynı şekilde uygulanabilir.

GÖZLER  VE YANAKLAR ÖNEMLİ

Esmer tenli kadınların makyajda en dikkat etmeleri gereken noktalar  gözler ve yanaklardır. Göz rengine göre kalem seçimi ve ışığı yansıtan simli , sedefli farlar kullanılmalıdır. Mat farlar esmer kadınlarda daha sert bir görünüm vermektedir. Yanaklarda ise yine sedefli ve ışığı yansıtan natural tonlardaki allıklar kullanılmalı. Çok koyu ve şerit şeklinde uygulanan allıklar esmer kadınlarda iyi sonuç vermez.  Allık , 2 renk şeklinde uygulanmalıdır.

NEDEN 2 RENK ALLIK UYGULANMALI ?

2 renk allık uygulanmasının nedeni, koyudan açığa bir renk ilizyonu yaratarak daha canlı ve yumuşak, görünür bir etki yaratmaktır.

2 RENK ALLIK NASIL UYGULANMALI ?

Ten ve göz makyajınızı tamamladıktan sonra allık uygulaması için 2 ayrı tonda allık seçin. Örneğin bronz ve ışıltılı bir allık kullanmak istiyorsanız ana allık renginiz bronz parlamaları olan bir allık olsun. İkinci allık seçiminizi ise, asıl allığınızdan daha açık renkte mat bir renkten  seçin. Bu renk fondöteninizden 2 ton açık mat allık veya pudra olabilir. Öncelikle açık renk olan allığınızı / pudranızı elmacıklardan alt yanağınıza doğru kaybolan bi etki ile uygulayın. Bronz parlamaları olan allığınızı ise sadece elmecıklar üzerine uygulayın ve aşşağıya doğru silikleştirin.

GÖZ ÇEVRESİNE DİKKAT

Genellikle göz çevremize uyguladığımız aydınlatıcı özellikli ürünler esmer kadınlarda fondötene uyumlu renklerde seçilmelidir, çok beyaz veya pembemsi tonlarda olan aydınlatıcılar esmer kadınlarda hoş görünmez.

RENK ÖNERİLERİ

Esmerler için bazı renkler her zaman iyi sonuçlar verir. Örneğin;

-Bronz ve altın sarısı yansımaları olan metalik renkler.
-Koyu mürdüm tonları
-Yeşil, turkuaz.

RUJ SEÇİMİ

Ruj seçiminde tek belirleyici nokta ten rengine yakın ve mat kahve renklerinin tercih edilmemesi gerektiğidir.  Dudakları ön plana çıkartacak dudak kalemleri ve dudakların daha ayırt edici durması için ise dudakalrın kenarlarına doğru alt ve üst bölgelere açık renk pudra uygulanabilir. Böylece orta kısımların çevreleri gölgeli görünür ve daha ön planda dudaklara sahip olursunuz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>