Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
234435345

YÜZ ESTETİĞİ

Op.Dr. Mustafa Çapar

Op.Dr. Mustafa Çapar

Biz plastik cerrahların en sık uğraştığı vücut bölümü neresidir diye sorarsanız  yanıtı  hiç kuşkunuz olmasın yüz bölgesidir.
 Niye yüz ?
 Yüzümüz bizim dünyaya açılan kapımızdır .Nasıl ki bir bilgisayarda tüm işlemleri  ekran yardımı ile yapıyorsak bizim mönitörlerimiz de yüzlerimizdir. Genç görünümlü,  sempatik, gürler yüz birçok konuda başarının anahtarıdır.

 Yüz estetiğinde hangi operasyonları yapmaktayız ?
Tabii ki en başta gelen yüzün tam merkezinde yer alan ve neredeyse estetik cerrahi ile    özdeşleşmiş olan burun estetiği  ameliyatları…Bulunduğum bölge itibariyle (Trabzon) benim en sık yaptığım  ( en sevdiğim) operasyon.  Estetik cerrahi de hiçbir operasyon yoktur ki insanı bu kadar  değiştirsin…İyi yapılan burun estetiği bir tüm olarak yüzün şeklini oldukça değiştirir  güzel bir imaj yaratır.tabii  bu önermenin tersi de doğru …burun estetiği mimimetrik hataları kabul etmeyen bir cerrahidir ve tüm  operasyonlarda olduğu  gibi  doğru doktoru bulmak önemlidir.Ameliyat genel de  genel anestezi ile yapılmakta olup bir haftalık bir alçı dönemi  geçtikten sonra 3-6 ay içersinde  burun nihai durumunu alır. Ameliyat  kişinin yüz gelişiminin tamamlanmasından sonra  yani 16-17 yaşlardan sonra yapılabilir.

Yüz estetiğinde en sık yapılan uygulamalardan birisi gözaltı ve üstü torbalarının  düzeltilmesi olan göz çevresi estetiği …Göz çevresi yüzde  en erken yaşlanan ve yaşı en çok belli eden kısımdır. Burada ki derinin oldukça ince hassas olması yaşlanmayı da beraberinde getirir. Yaklaşık  45 dakika süren bir müdahile ile göz çevresinde sizi  üzen ve yaşlı bir görünüme  yol  açan bu görünümden kurtulabilirsiniz. Genel veya lokal anestezi ile yapılabilen bir operasyon olup yaklaşık bir haftalık bir süre sonucunda kişi işine dönebilmektedir.
Beautiful woman's portrait isolated on white, before and after r

Yüz estetiğinde   kaş kaldırma, yüz germe, kepçe kulak onarımı gibi pek sayıda  düzeltme operasyonu ve botox ,dolgu ,mezoterepi uygulamaları gibi pek çok   ameliyatsız uygulanabilen müdahile bulunmaktadır.bu uygulama ve ameliyatlarda başka bir yazım konusu olarak  sonraki yazılarımda üzerinde duracağım. Esenlikle kalın.

Detaylı bilgi için : www.caparestetik.com

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>