Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
22elG

CİLDİN DÜŞMANI “ SOĞUK”

Cildimiz  hem sağlığımız için hem de estetik görüntümüz için en önemli unsurdur. Adeta en dikkat çekici giyisimiz cildimizdir. Bu nedenle ışıltılı, temiz, canlı ve pürüzsüz görünmesi bizi mutlu eder ve öz güvenimizi arttırır. Kış aylarının kendisini oldukça sert hissettirdiği bugünlerde de cildimizi korumak, nemlendirmek çok önemlidir.

Soğuk Hava Cildi Nasıl Etkiler ?

Soğuk hava cildi, her zamankinden daha hızlı kurutur. Cildin kuruması, dış etkilerden çabuk etkilenmesine,  pul pul dökülmesine, çatlamasına sebep olur. Bu etkilerin tamamı deri sağlığını etkiler ve yaşlanma etkileri görülür.

Kuruluk en çok eller ve yüz bölgesini etkilese de bütün vücut derisi soğuk havadan etkilenerek kurur.

Cildimizi Soğuk Havalardan Nasıl Koruruz ?

Cildimizi soğuk havadan  düzenli bakım ve nemlendirme ile koruyabiliriz.

- Sıcak su ile duş almak ve her duştan sonra vücudunuz nemli iken bebek yağı ile vücudunuza kısa süreli masaj yapmak oldukça pratik ve etkili bir yöntemdir.

- Duşta iken türk kahvesi ile ellernizi, yüzünüzü ve bütün vücudunuzu ovabilir, peeling yapabilirsiniz. Daha sonra ılık su ile durulanıp hem ölü hücrelerden arınabilir hem de cildinizi nemlendirebilirsiniz. Türk kahvesi deri ile temas edip sıcak su ile durulandığında, kahvenin doğal yağı deri altına nüfuz eder ve bebeksi bir ten oluşturur.  Bu işlemden sonra da cilt tipinize uygun bir nemlendirici losyon kullanabilirsiniz.

-  Cilt tipinize göre kaliteli içeriklere sahip youn nemlendirici kremler kullanabilirsiniz. Bu kremleri elinize her yıkamadan sonra, vücudunuza her duştan sonra, yüzünüze dışarı çıakrken ve dışarıdan geldikten sonra temiz cilt üzerine uygulayabilirsiniz. Bu şekilde deriniz nemsiz kalmaz ve olası problemler önlenir.

- Cildinizi kış boyunca korumak ve yaza hazırlanmak için, yaşlanma belirtilerini tersine çevirmek için medikal cilt bakımları da yaptırabilirsiniz.

Soğuktan Korunmak İçin Aksesuar Kullanabilirsiniz

Soğuklardan korunmak bakım ve nemlendirme çok önemlidir.  Hava koşullarına uygun aksesuarlar kullanmakta çok önemlidir.

- Eldiven
- Atkı
- Şal
- Bere
- Kulaklık
- Şapka kullanımı cildinizi koruyacaktır. Üstelik artık çok şık aksesuar seçeneklerimiz de var ve bu seçenekler kış aylarını daha renkli hale getiriyor…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>