Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Untitled-1

DİYOT LAZER İLE YÜZDEKİ KILLARA ELVEDA

Kadınsı bir görüntünün en önemli unsuru kılsız ve yumuşacık bir tendir. Bu nedenle biz kadınlar için yüzümüz ve yüzümüzün kılsız, tüysüz olması çok önemlidir. Eğer yüzünüzde kıl problemi yaşıyorsanız mutlaka lazer epilasyon tedavisini seçenekler arasında değerlendirin. Çünkü lazer epilasyon diğer epilasyonlar gibi geçici değil kalıcı bir çözüm sunar.

Yüz Bölgesinde Neden Aşırı Kıllanma Problemi Yaşanır ?

Kadınlarda yaşanan aşırı kıl problemi özellikle yüz bölgesinde daha rahatsız edici problemlere yol açar. Öyleki bazı kadınlarda tıpkı erkekler gibi kalın ve çok sık uzayan kıllar söz konusudur. Peki bu problem neden yaşanıyor ? Nasıl tedavi edilir ?

Bu soruları cevaplamak için öncelikle kapsamlı bir muayene olmak, tahlil yaptırmak gerekir. Çünkü aşırı kıllanma probleminin bir çok sebebi olabilir. Bunların başında da hormonal bozukluklar gelmektedir.

Aşırı kıllanmanın sebebi,

- Hormonal bozukluklar
- Akne tedavisi, cilt tedavisi için kullanılan bazı ilaçlar
- Yumurtalık kistleri
- Guatr hastalıkları olabilmektedir.

Bu nedenle öncelikle doktora başvurarak var olan problemlerin farkına varmak ve ilaç tedavisi ile söz konusu probleme sebep olan kadın hastalıkları ve hormonal rahatsızlıkları çözümlemek gerekir. Bu şekilde tedavi olup problemleri çözümledikten sonra normale dönmeyen aşırı tüylenmeler için lazer epilasyona baş vurmak daha sağlıklıdır.

Lazer Epilasyon İle İstenmeyen Kıllar Nasıl Yok Edilir ?

Lazer epilasyonda  farklı lazer sistemleri vardır. Fakat bir çok kıl tipi ve ten renginde başarı sağlayan, özellikle yüz ve dekolte kıllarında etkinliği olan diyot lazer söz konusu problemler için daha çok tercih edilir.

Diyot Lazer Nedir ?

Diyot lazer diğer adı ile diode lazer, 810 mm dalga boyuna sahip olan bir lazer sistemidir. Bu sistem  diğer lazer epilasyon sistemlerine göre birazcık daha acı verebilir. Eğer bu  acı sizi endişelendiriyorsa, söz konusu tedavinin  seansı öncesinde basit bir lokal anestezi kremi kullanabilirsiniz. Bu kremi seanstan 20 dakika önce uygulamalısınız.

Bu epilasyon tedavisinde, yüz bölgesindeki istenmeyen kıllar bölüm bölüm lazer ışınları ile taranır. Kıl köklerine etki eden ve sadece kıl köklerine hedeflenen diyot ışınları, kök dışında başka hiç bir dokuya zarar vermez. Kıl kökleri üzerinde ısı ve deforme mantığı ile bir etki oluşturan ışınlar zaman içinde kılların çıkmamasını sağlamayı hedefler. İlerleyen seanslarda yüzdeki tüyler bazı hastalarda tamamen biter bazı hastalarda da ciddi oranda azalarak sorun yaratmamaya başlar.

Diyot Lazerin Artıları

Diode lazer, istenmeyen kıllar üzerinde tedavi sağlarken kıl başlarının oluşturduğu  ve cilt üzerinden kılların kısaltılması yöntemlerinin sebep olduğu gözeneklerin, pürüzlerin, sert noktacıkların düzelmesini sağlar.

Bu şekilde diode lazer cilt üzerindeki problemleri de toparlayarak estetik görüntüyü destekler.

Güneş Işınlarına Dikkat

Söz konusu uygulamalardan sonra mutlaka güneş ışınlarından korunulmalıdır. Çünkü lazer ışınları sonrasında deriye bir de güneş ışınları temas ederse deri üzerinde yaralar, izler oluşabilir.  Bunun sebebi kıl tedavisi gören cildin diğer ısı ve ışık kaynaklarına duyarlı hale gelmesidir. Bu nedenle mutlaka güneş koruyucu kremleri çantanızdan ayırmayın .

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>