Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Untitled-1

MEME ESTETİĞİNİN TAM ZAMANI !

Kış ayları estetik ameliyatlar için en uygun zamanlardır.  Özellikle de göğüs estetiği ameliyatları için. Çünkü kış aylarında,  ameliyat sonrası güneşten korunmak, sıcaktan korunmak daha kolaydır.  Ameliyat sonrası duş alma sıklığının bir süre için azaltılması gerektiği, ameliyat izlerinin iyileşene kadar kış aylarında daha kolay kamufle edilebilmesi, yaz aylarında denize, havuza rahat girebilmek gibi bir çok sebep kış aylarını estetik ameliyatlar için en uygun zamanlar haline getirir. Tüm bunların yanı sıra yaz aylarında dilediğiniz kıyafeti, mayoyu tercih edebilmek için, öz güveninizi toparlamak için göğüs estetiği ameliyatlarının tam zamanı diyebiliriz.

 Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır ?

Meme estetiği farklı meme boyutları ve şekilleri için yapılır.

- Meme Büyütme
- Meme Küçültme
- Meme Dikleştirme

Meme Büyütme Ameliyatı

Göğüs büyütme ameliyatı, göğüsleri vücut ölçülerine simetri oluşturmayan, daha büyük göğüsler isteyen kadınlarda yapılan estetik ameliyatlardır.

Göğüs büyütme ameliyatında, silikon protezler kullanılmaktadır. Bu en etkili ve kalıcı meme büyütme yöntemidir. Buna ek olarak göğüs büyütme için bazen tek başına bazen kombine olarak yağ enjeksiyonu ve dolgu maddesi de kullanılabilir.

Göğüs silikonları, tercih edilen meme görüntüsüne göre,

- Yuvarlak ve su damlası şekillerindeki meme silikonları
- Büyük ya da küçük boylarda seçilerek yerleştirilir.

Göğüs büyütme ameliyatında kol altından, meme altından ameliyat kesileri açılır ve silikonlar bu kesilerden yerleştirilir. Gerekli ise yağ enjeksiyonu ve dolgu maddesi ile de silikonla oluşturulan görünüm desteklenir ve  kesiler dikilerek meme büyütme ameliyatı sonlandırılır.

Meme Küçülte Ameliyatı

Bu ameliyatta, göğüs altından, meme ucu etrafından kesiler açılır. Açılan kesilerden memenin fazla büyük görünmesine sebep olan yağ dokuları çıkartılır ve meme ucu uygun şekilde yukarı doğru çekilir. Bunun sebebi küçültülen memeye göre meme ucunun aşağıda kalmaması ve sarkmış bir görüntü yaratmamasıdır. Bu adımlardan sonra fazla olan deri kesilir. Gerekli adımlar tamamlanınca kesiler dikilir ve ameliyat sonlanır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Göğüs dikleştirme ameliyatı, sarkan, içi boşalan, yumuşak doku sebebi ile dik görüntüsünü kaybeden göğüsler için yapılan bir göğüs estetiği ameliyatıdır. Bu ameliyatta memenin var olan boyutuna dokunulmadan, yağ dokuları yukarı çekilir ve göğüsler dikleştirilir.

Meme dikleştirme ameliyatında, göğüs altından ve meme ucu etrafından kesiler açılır. Yağ dokuları yukarı taşınır, meme ucu uygun şekilde yukarı konumlanır ve fazla deri kesilir memeler dikleştirilir.

*- Tüm göğüs estetiği ameliyatları, genel anestezi altında yapılır. Yapılan ameliyatlardan sonra dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır.

Göğüs Estetiği Ameliyatlarından Sonra Nelere Dikkat Edilmeli ?

Dikişleri zorlamamak, hijyenik kurallara özen göstermek önemlidir. Bunlara ek olarak bir süre için sıcak su ile duş almak, kol altında gazlı deodorant ve parfüm kullanmamak özel bandajları doktorun belirttiği süre içinde ihmal etmeden kullanmak, sütyen seçimine dikkat etmek dikkat edilmesi gereken konulardandır.

*- Dikkat edilmesi gerekenlere özen gösterildiği takdirde iyileşme süresi hem sorunsuz gerçekleşir hem de hızlanır. Bu sayede göğüs estetiği ameliyatlarının sonuçları daha kaliteli şekilde gözlenebilir ve sizde orantısız, fazla büyük ya da fazla küçük, sarkmış estetik olmayan göğüs görüntüsünden kurtulmuş olursunuz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>