Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Untitled-1

AMELİYATSIZ YÜZ GERME  “YÜKSEK FOKUSLU ULTRASON” TEDAVİSİ

Yüksek fokuslu ultrason tedavisi (HİFU), ameliyatsız yüz germe tedavisidir. Bu tedavide acı, ağrı, kan, kesi gibi olumsuz durumlar söz konusu değildir.

Yüksek Fokuslu Ultrason Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yüksek fokuslu ultrason tedavisi, özel cihazı ile yapılır. Uygulamadan önce cilt üzerine soğuk jel sürülür. Bu jel üzerinden cihazın başlığı cilt üzerine temas ettirilerek ultrason ışınları odaklanarak fokuslanır. Bu şekilde tüm enerjinin hedef noktaya direk etki etmesi sağlanır. İstenilen hızlı tedavinin başlaması için bu aşama çok önemlidir. Bu nedenle söz konusu tedavide cihaz katilesi ve cihazı tecrübe eden bir doktor tarafından uygulama yapılması oldukça önemlidir. Kalitesiz cihazlar ile enerjisi tam olarak deri altına geçirilemeyen tedavilerde başarı oranı düşük olabilir.

İşlemden sonra jel temizlenir ve koruyucu kremler sürüldükten sonra seans sonlandırılır.

*- Yüksek fokuslu ultrason ile ameliyatsız yüz germe işlemi tek seans yapılmaktadır.

Fokuslu Ultrasonda Tek Seans Başarılı Olmazsa Ne Yapılmalıdır?

Bu tedavi tek seans yapılmaktadır. Fakat tek seansın yetersiz olduğu hastalarda, ikinci bir seans yapılabilir. Fakat ikinci seans için aradan en az 1 ay geçmelidir. Çünkü yapılan tedavinin etki etme ve etkisinin gözlenme süresi en az 20 gündür. 1 – 2 ay etkisi gözlenen tedavi yetersiz olursa doktora başvurulmalı ve ikinci seansın uygulanıp, uygulanmayacağı  öğrenilmelidir.

Bu Tedavi Sadece Yüz Bölgesinde mi Uygulanmaktadır?

Bu tedavi yüz bölgesinde ve gıdı, boyun, dekolte bölgesinde uygulanmaktadır.

Bazen tüm bu bölgelerde germe etkisi için yapılan tedavi, bazen de sadece tek bir bölge ya da bir bölge içinde belli noktalar üzerine uygulama yapılabilir. Örneğin sarkma problemi olmayan hastalarda, sadece kaşların yukarı kaldırılması için kaş altına, üstüne ve şakaklara doğru tedavi yapılabilir. Böylece yüz bölgesine dokunulmadan sadece kaşlarda ve kaşlara bağlı olarak göz kapaklarında germe ve yukarı çekme etkisi elde edilir.

Tedavinin Sonuçları Ömür Boyu Kalıcı mıdır?

Hayır söz konusu tedavinin sonuçları ömür boyu kalıcı değildir. Fakat yüz germe tedavisinin sonuçları en az 6 ay kalıcıdır.

 Yüksek Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe Tedavisi Sonrasında Çok Gergin Bir İfade mi Oluşur?

Hayır. Sonuçlar doğaldır. Yüz hatları netleşir. Daha genç ve sağlıklı bir görüntü elde edilir. Bunların yanı sıra tedavide kollajenler de uyarılır. Bu şekilde de cilt daha parlak ve ışıltılı bir görünüm kazanır. Kısacası hem doğal hem de canlı bir görüntü sergilenir.

Ameliatsız Yüz Germe Tedavisi ile Başka Tedaviler Kombin Edilebilir mi?

Evet. Söz konusu cilt gençleştirme tedavisi ile diğer estetik uygulamalar kombin edilebilir. Hangi tedavinin kombin edilebileceği ancak yapılan fokuslu ultrason tedavisinin  nihayi etkileri sergilendikten sonra kararlaştırılabilir. Bunun sebebi doğru tedavi uygulamaktır. Söz konusu tedavi ile en kolay şekilde kombin edilebilecek tedaviler iğneli gençleştirme işlemleridir. Yani botox (botoks), cilt dolgusu ( yüz dolgusu, dudak dolgusu), hyaluronik asit enjeksiyonu tedavileridir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>