Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Untled-1

BACAK ESTETİĞİ

Bacak estetiği,

- Çarpık
- İnce
- Kalın olan bacakların estetik ameliyatlar ile daha estetik hale getirilmesi için yapılır.

Bacaklar Nasıl Estetik Görünür?

Bacakların estetik görünmesi için,

- Orantılı
- Vücut ölçüleri ve bacak boyuna göre uygun kalınlıkta olan bacaklar
- Baldırların  çok büyük ya da zayıf olmaması
- Bacak arasının açık olmaması estetik  bacaklar için önemlidir.

Çarpık Bacak Nedir Nasıl Tedavi Edilir?

Çarpık bacak, halk arasında parantez bacak da denilen, bacak arasının açık ve bacakların eğimli olmasıdır. Çarpık bacaklar, ancak bacak estetiği operasyonları ile tedavi edilebilir. Bunun için öncelikle bacaklar muayene edilmeli ve nasıl bir bacak görüntüsünün yapılması gerektiği belirlenir. Bu belirlemeler ışığında ameliyat malzemeleri seçilir. Çünkü çarpık bacak estetiği, bacaklara protez yerleştirme, yağ ve dolgu maddesi enjeksiyonu, bazı kasların revize edilmesi gibi yöntemler karma olarak kullanılarak yapılır.

Buna göre çarpık bacak ameliyatı, bacakların arka kısmından ince bir çizgi kesik açılarak yapılır. Dikiş izleri diz kapağının arkasına saklanmaya çalışılır.

İnce ve Kalın Bacak Estetiği

Bacakların olması gerektiğinden kalın ya da ince olması da bacak estetiği operasyonları ile çözümlenir.

Bacaklar olması gerekenden kalın ise yani hastanın genel görüntüsüne oranla kalın ise, bacaklardan bir miktar yağ alınır ve bazı kaslar kesilerek bacak kalınlığı revize edilir.

Bacaklar olması gerekenden daha ince ise, vücut ölçülerine göre bacakların olması gereken kalınlığı hesaplanır. Buna göre bacaklara yağ, dolgu enjeksiyonu ve silikon yerleştirilmesi yapılarak bacaklar kalınlaştırılır.

Bacaklara Yerleştirilecek olan protezler ise silikondan yapılmaktadır. Silikonlar yapılacak olan bacak görüntüsüne göre anatomik ya da düz olarak farklı şekillerde üretilir. Bunun yanı sıra her silikon protezlerin farklı boyutları da vardır. Ameliyatta kullanılacak olan silikon şekli ve boyu doktorunuz tarafından belirlenecektir.

Operasyon Sonuçları Kalıcı mıdır?

Bacak estetiği sonuçları kalıcıdır. Eğer yerleştirilen silikonlar ile ilgili bir kaygı söz konusu olursa ikinci bir operasyon ile yerleştirilen protezler geri çıkartılabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>