Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Untitled-1

DUDAK DOLGUSU ile DUDAKLAR DAHA BELİRGİN

Dudak dolgusu, dudaklar için yapılan bir estetik uygulamadır. Bu uygulama, dermal dolguların dudaklara enjekte edilmesi ile yapılır.  Enjekte edildikten sonra, anında etkisi görülen dudak dolgularının farklı tipleri vardır.

Dudak Dolgusu Tipleri

Dudak dolgusu, hem dudaklara belirginlik katmak, dolgunlaştırmak için hem de dudakları kontürlemek için yapılır.  Dudak dolgusunun bu nedenle farklı tipleri vardır. Daha doğrusu farklı dudak görünümleri elde etmek için daha başarılı sonuç verecek dolgu türleri vardır.

- Bu dolgu türleri,

- Dudak kontürü ve dudak belirginleştirmek için farklı marka ve yapılardaki dolgulardır.  Volume veren dolgular, dudak çizgisi yapılan dolgular ayrılan dermal dolguların bu özellikte olabilmesi için laboratuvar  ortamında çapraz bağlar ile kuvvetlendirilen hyaluronik asit farklı şekillerde işlenir ve ortaya farklı amaçlara uygun dolgu maddeleri çıkar.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu, dudaklara lokal anestezi uygulandıktan sonra yapılır.  Lokal anestezi, uygulaması hem lokal anestezi kremleri ile hem de lokal anestezi iğneleri ile yapılır. Anestezi etki ettikten sonra hastanın istediği dudak görüntüsü için enjekiyon başlar. Dudaklar dolgunlatırılır. İki dudak arasında ve dudağın kendi içindeki iki ucu arasında orantı sağlanır, dudak çizgisi ve kontür çizgisi yapılır.  Enjeksiyonlar kontrollü bir şekilde azar azar yapılarak uygulanır. Bu uygulama şekli orantının doğru derece ayarlanması için önemlidir.

Dudak dolgusu yapıldıktan hemen sonra sonuç verir. Fakat hyaluronik asit deri altına girip çalışmaya başladığı anda dudaklarda biraz ödemi kızarıklık olabilir. Dudaklara enjekte esnasında iğnenin batımı bazı zararsız sinirlere gelirse dudakların iç kısmında ufak hematom oluşumları olabilir. 3 gün içinde bu yan etkilerin iyileşmesi ile dudak dolgusunun nihai sonuçları görülür.

Dudak Dolgusu Kalıcı mıdır?

Hayır. Yapılan dudak dolguları 6 ay etki ile sınırlıdır. Etkisi silinmeye başlayan dudak dolgusu yeniden yapılabilir.

Dudak Dolgusu Zararlı mıdır?

Eğer gebe olan, bebek emziren, ciddi sağlık problemi olan hastalara yapılmazsa dudak dolgusu ciddi zararları ve yan etkileri olan bir tedavi değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>