Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Untitled-1

YAZ GELMEDEN ROZASEADAN KURTULUN!

Rozasea, bir çok kişide bulunan bir cilt rahatsızlığıdır. Bu rahatsızlık genellikle yüz bölgesinde ve dekolte bölgelerinde görülür. Çünkü rozaseanın baş düşmanı güneş ışınlarıdır. Güneşe sürekli olarak maruz kalan noktalarda daha sık rozasea görülür.

Rozasea Nasıl Oluşur?

Rozasea bir kılcal damar rahatsızlığıdır. Kılcal damarların genişlemesi ile daha sık görünür hale gelen rozasea, kılcal damarların daha fazla kan barındırması ile bu damarların deri üzerinden görünür hale gelmesi ya da  damarların bazı genişlemelerde çatlaması sonucunda rozasea meydana gelmektedir.

Rozasea Nasıl Görünür?

Bu rahatsızlık etkili olduğu alanlarda kırmızımsı renklerde lekelenmeler şeklinde görülür. Bazen yayılmış bir şekilde bazen de kabartı gibi sınırları belli şekilde kızarıklıklar meydana gelebilir. Rozasea bazı durumlarda kızarıklık görüntüsü üzerinde sivilceler de meydana getirebilir. Rozaseada görünen kırmızımsı görüntü, güneş ışınlarının daha etkili olduğu mevsimlerde daha belirgin hale gelir. Kullanılan bazı kozmetik kremler bu durumu kamufle etse de söz konusu rahatsızlığı kontrol altına alamaz ve etkili bir tedavi sağlaması daha zordur. Bu nedenle rozaseanın tedavisinde en başarılı yöntemlerden biri lazer tedavisidir.

Bu rahatsızlık yukarıda belirtildiği yüz ve dekoltede sıklıkla görülse de yüzün orta kısmında yani elmacık ve burun üzeri bölgesinde daha yoğun görülür. Bunun sebebi yüzün kemikli kısmı olmasıdır. Kemikli kısımlar güneşi daha dik karşıladığı için sürekli etkiye maruz kalarak rozasea anlamında daha şanssız bölgelerdir.

Yaz gelmeden bu aylarda lazer ile rozasea tedaivisi görerek hem görüntüyü düzeltebilir hem de sorunu kontrol altına alabilirsiniz. Böylece estetik görüntünüzü koruyabilirsiniz. Çünkü rozasea özellikle yaz aylarında estetik görüntüyü daha çok gölgeler.

Lazer ile Rozasea Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bu tedavi tıpkı lazer ile kılcal damar tedavisinde olduğu gibi yapılır. Bu tedavi için uygun donanıma sahip olan lazer sistemini barındıran lazer tedavi cihazı ile sorunlu alanda lazer ile taramalar yapılır. Tedavi sonrasında cilt üzeri korunarak seans sonlandırılır. Seans sayısı genellikle probleme orantılı olarak biten seansın etki başarısına göre belirlenmektedir. Lazer ile genişleyen ve rozaseaya neden olan genişleyen damarlar tahrip edilerek toparlanma sağlanır. Böylece tedavi sağlanır.

Detaylı bilgi için kliniklere başvurabilirsiniz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>