Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Unted-1

KARIN GERME ESTETİĞİ

Karın germe estetiği bazı sebeplerden dolayı karın bölgesinde sarkma ve gevşeme problemlerinin yaşanması, karın bölgesinde bazı şekil bozukluklarının meydana gelmesi gibi problemlerin çözümlenmesi ve karın bölgesinde daha estetik bir görünümün elde edilmesi için yapılır.

Karın Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Karın germe estetiği bir cerrahi operasyondur. Bu operasyonda yani ameliyatta, karın bölgesinden uygun bir noktadan ameliyat kesileri açılır. Bu kesilerden, ihtiyaç varsa, deri altındaki ögeler düzeltilir. Düzenlemelerden sonra da deri gerilerek fazla olan deri kesilir. Sonra uygun derecede gerdirme ve düzleştirme ile kesiler dikilir.

Karın Germe Operasyonunda  Fazla Yağlar Alınır mı?

Karın germe ameliyatında, eğer tek problem sarkma değilse, bölgesel  kilolar da söz konusu ise karın ve yan bölgelerden liposuction ile yağ alınır.

Yağların alınmasından sonra gerdirme işlemi yapılır.

Karın Germe Ameliyatından Sonra Doğum Yapılabilir mi?

Karın germe ameliyatından sonra,  hamilelik ve doğum konusunda bir sıkıntı yaşanmaz. Çünkü söz konusu operasyon rahim ile ilgili değildir. Sadece kaslar üzerinde kalan deri ve yağ dokularında revizyon yapılır. Bunun yanı sıra hamilelik döneminde de karın derisi gerdirilse de olumsuz bir durum yaşanmaz. Çünkü hem deri esnek bir yapıdır, hem de karın germe ameliyatında alınan deri zaten fazlalık olan deridir.

Karın Germeden Sonraki Hamileliklerde Daha Çok Çatlak Problemi Yaşanır mı?

Bu operasyondan sonra, hamilelik sürecinde karın derisi gerildiği için daha çok çatlak problemi yaşanmaz. Hamilelikte yaşanan çatlak problemlerin derinin gerilmesi ile ilgisi vardır fakat ameliyat ile gerilen ve fazlası alınan deri ile ilgisi yoktur.

Karın Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

Bu operasyonlardan sonra göbek deliği altında kalan, ameliyat kesilerinin yerlerinde ince şekilde iz kalması olasıdır. Fakat bu izler sarkmış ve fazlalık görüntüsü olan göbek görüntüsünden daha estetik duracaktır. Ameliyat izleri tamamen iyileştikten sonra ve dokular kendini toparladıktan bir süre sonra,  ameliyat izlerinin görüntüsü sizi çok rahatsız ediyorsa doktorunuza danışarak lazer ile iz tedavisi görerek izlerinizden kurtulabilir ya da görünümlerinin azalmasını sağlayabilirsiniz.

Ameliyat Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ameliyat sonrasında, dikişleri korumak, zorlamamak önemlidir.

Bunun için, doktorunuz söyleyeceği önerilere dikkat etmek gerekir. Dikkat edilmesi gereken bazı konular arasında ameliyattan sonraki 1 hafta için karın bölgesine su, sabun değdirmemek, pansuman ve bandajların tazelenmesine özen göstermek vardır.

Karın Germe Estetiği Yaptırdığım Anlaşılır mı?

Sizin operasyondan  önceki göbek görüntünüzü bilen kişiler operasyon geçirdiğinizi gözlemleyebilir. Çünkü, karın bölgesinde ciddi bir şekil düzelmesi olacaktır. Fakat önceki halinizi bilmeyen bir kişi bunu anlamaz. Çünkü sonuçlar doğaldır.

Karın Estetiği Ameliyatından Sonra Göbek Deliğinin Yeri Değişir mi?

Bu operasyondan sonra göbek deliğinde bir  şekil veya konum değişikliği olmaz. Çünkü gerdirme tek bir yöne doğru yapılmaz. Merkez bir noktadan dengeli şekilde yapılır.  Bu şekilde hem estetik görüntü sağlanır hem de göbek deliği kaymamış olur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>