Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Untitled-1

LAZER İLE DÖVME SİLME

Dövmeler kişinin çeşitli renk ve desenlerde deri altına, boyaları hapsettirerek ömür boyu kalıcılık için yaptırdığı desenlerdir. Bu desenler çeşitli sebeplerden dolayı silinmek istenenbilir. Bu sebeplerin başında da dövmeyi yaptırdıktan sonra pişman olmak ve iş başvurularında dövme sebebi ile sorunlar yaşamaktır.

Lazer ile Dövmeler Nasıl Silinir?

Lazer ile dövmeler ısı ile parçalanıp bir kısmı absorbe edilerek bir kısmı deriden atılarak silinir. Fakat bu tedavinin adı her ne kadar dövme silme olsa da dövmeler tam olarak silinemez. Deri rengine yakınlaştırılır. Dövmeleri silmek, deri rengine yakınlaştırmak için günümüz teknolojisinde en etkili yöntem lazer tedavisidir.

Lazer ile Dövme Silme Kimlere Uygulanabilir?

Bu tedavinin uygulanabilmesi için hastanın hamile ve bebek emziriyor olmaması gereklidir. Çünkü lazer ışınlarının  anne yolu ile bebeğe zarar verip vermediği henüz ispatlanmamıştır. Buna ek olarak sağlık durumunda, lazer ışınları bakımından bir engeli olan hastalarda da  dövme silme işlemi sakıncalı olabilir.

Lazer ile Hangi Dövmelere Tedavi Uygulanabilir?

Bu tedavi çok kritik bölgelerde olmayan tüm dövmeler için uygulanabilir.  Örneğin bazı hastalarda dil, göz, saçlı deri gibi bölgelerde de dövme bulunmaktadır. Fakat bu alanlarda lazer ışınları sakıncalı olacağı için tedavi yapılamamaktadır.

Bunun dışında,

- El, bilek, kol
- Bacaklar
- Sırt
- Göbek, kasık
- Bel, kalça,
- Dekolte
- Boyun, ense gibi tüm bölgelerdeki dövmelere tedavi uygulanabilir.

Lazer ile Dövme Silme Tedavisi ile Hangi Dövmelerde Daha İyi Sonuç Alınır?

Söz konusu dövme çıkarma tedavisi ile koyu renkli, eski, çok derinde olmayan dövmeler daha başarılı şekilde çıkartılabilir. Çünkü lazer ışınları zarar vermemek adına derinin en alt katmanlarına kadar etki gücüne sahip değildir.

Bunun yanı sıra lazer ışınları açık ten renkleri üzerinde yer alan koyu renkleri ayrıştırmaktda daha başarılıdır.  Bu nedenle lazer ile dövme çıkarma bu özelliklere sahip olan dövmelerde daha başarılıdır.

Lazer ile Dövme Çıkarma Tedavisinden Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar Var mıdır?

Elbette. Çünkü bu işlemler lazer ışınları ile yapılır. Lazerlerde sadece bir ışık değil aynı zamanda ısı enerjisi de verir. Bu nedenle ısı ile deri yorulur. Yorulan deride başka bir yıkıcı etki söz konusu olursa, Bu etki ile ciltte yaralar söz konusu olabilir.

Bu nedenle güneşten korunmak çok önemlidir. İçerikte ön bilgilendirme yapılan lazer ile dövme silme konusu hakkında detaylı bilgileri, güvenilir bir kliniğe başvurarak öğrenebilirsiniz.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>