Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
Untitled-1

MEME ESTETİĞİ

 

Meme estetiği, çeşitli sebepler ile meme şekli, boyutu estetik olmayan hatta duruş bozukluğu ve ağrı problemi olan hastalar için yapılan cerrahi müdahalelerdir.

Memelerin estetik bozuklukları,

- Sarkma
- Büyük meme boyutu
- Küçük meme boyutu
- Memelerden birinin diğerinden daha büyük ya da küçük olması
- İki memenin farklı derecede sarkması
- Bazı hastalıkalr sonucunda memenin kaybedilmesi

Memede Olan Estetik Bozuklukların Yol Açtığı Sağlık Problemleri Nelerdir?

Memede olan problemler estetik problemler olsa da bu problemler sağlık problemlerine de zemin hazırlayabilir.  Kişinin vücut ölçüsüne göre büyük olan göğüsler zamanla omuz, sırt, bel ağrısına neden olabilir. Kambur duruş memede olan problemlerden oluşabilir. Kişide öz güven eksikliği söz konusu olur.

Meme Estetiği Ameliyatları Nelerdir?

Probleme uygun olarak,

- Meme büyütme
- Meme küçültme
- Meme dikleştirme operasyonları yapılmaktadır.  Bu operasyonlar bazen tek başına bazen de birbirleri ile kombin edilerek yapılır.

Meme Büyütme Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Meme büyütme estetiği, küçük olan göğüsler için yapılır. Bu operasyonlarda göğüslerin kenarından , altından kesiler açılır. Meme büyütme sağlamak için yapay maddeler yerleştirilir. Gerekli ise bu yapay maddeler yani protezler yağ enjeksiyonu veya dolgu maddesi ile desteklenir. Gerekli adımlar tamamlanıp göğüsler büyütülüp ideal boyut ve şekil kazandırıldıktan sonra kesiler kapatılır ve operasyon sonlandırılır.

Meme Küçültme Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Meme küçültme estetiği, aşırı büyük olan göğüslerde yapılır. Bu operasyonda amaç kişinin taşıyabileceği, vücut ölçülerine orantılı göğüs boyutunu kazandırmaktır.

Meme küçültme operasyonunda,  meme ucu etrafından, meme altından kesiler açılır. Açılan kesilerden fazla olan yağ dokuları çıkartılır. Çıkartılan yağ dokularından sonra, fazla göğüs derisi de memelerden alınır. Meme ucu uygun noktaya çekilir ve kesiler kapatılır.

 

Meme Dikleştirme Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Göğüs dikleştirme estetiği, yaş, yer çekimi gibi sebeplerden dolayı sarkan göğüsler için yapılan meme operasyonudur.

Bu operasyonda göğüslerin boyutuna hiç bir müdahale yapılmaz. Sadece göğüs yukarı çekilir. Sarkan deri kesilir meme ucu konumlandırılır ve operasyon sonlandırılır.

*-Göğüs estetiği operasyonlarından sonra bir süre dinlenmek, dikişleri korumak çok önemlidir.  Kesiler kapanıp iyileştikten sonra da bir miltar ince bir çizgi şeklinde iz kalacaktır. Fakat bu izler dikkat çekecek kadar değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>