Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası
güneş lekesi geçirme yöntemleri

Güneş Lekeleri İçin En Etkili Çözümler

Yaz mevsiminde herkes bronzlaşmak ister. Her ne kadar bronz bir görüntü güzel olsa da doğru şekilde yapılmadığında güneş lekeleri gibi sorunlar ortaya çıkarabilir. Solar lentigo olarak adlandırılan güneş lekeleri, cildin hasara uğraması sonucunda ortaya çıkıyor. Yazın kızaran, yanan ve soyulan cildiniz yıllar içinde lekeli bir görünüme ulaşıyor. Güneş lekelerinin oluşmasını önlemek için güneş tepedeyken dışarı çıkmamak, güneş kremi kullanmak ve kontrolsüzce bronzlaşmamak gerekiyor. Bu önlemleri aldığınızda güneş lekelerini önleyebilirsiniz. Ancak eğer ihmal sonucunda güneş lekeleriniz oluştuysa görünümü iyileştirmek için birkaç yöntem deneyebilirsiniz.

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Tatil sonrasında bronzlaşan cildinize düzenli peeling yaparsanız lekelenmelerin önüne geçmiş olursunuz. Lekelerin görünümünü azaltmak için düzenli olarak cildinizi ölü derilerden arındırmanız gerekir. Ancak geri dönüşü olmayacak şekilde oluşmuş güneş lekeleri için peeling yapmak yeterli değildir. Eğer güneş lekeleriniz yeni oluştuysa ve yüzeysel bir lekelenme varsa güçlü leke giderici kremler kullanabilirsiniz. Bu kremleri düzenli olarak kullandığınızda lekelerin görünümünde azalma olabilir. Bu tarz kremleri kullanırken güneşe çıkmamalı eğer çıkmak zorundaysanız da güneş kremi sürmelisiniz. Doğal yollarla güneş lekelerinden kurtulmak pek mümkün değildir. Limon gibi renk soldurucu malzemeler kullanılsa da yerleşmiş güneş lekeleri tamamen kaybolmaz. Bunun için lazer gibi güçlü yöntemlere ihtiyaç vardır.

Güneş Lekeleri İçin Kesin Çözüm

Eğer kısa sürede, acısız ve yan etkisiz şekilde güneş lekelerinden kurtulmak istiyorsanız Fullface teknolojisi oldukça ideal. Dual dalga boyuna sahip olan Fullface lazeri ile güneş lekelerinizin yoğun olduğu bölgelere uygulama yapılır ve cildinizin diğer bölgeleri hiçbir şekilde zarar görmez. Birkaç seans sonrasında hızlı bir iyileşme gözlemlemeniz mümkündür. En fazla 45 dakika sürecek uygulama sonrasında günlük hayatınıza dönebilir, makyaj yapabilirsiniz. Cildinizin hangi bölgesinde lekelenmeler varsa lazer uygulaması da o ölçüde yapılır. Hızlı bir şekilde işlem yapılması ve kısa sürede net bir sonuç alınmasıyla Fullface teknolojisi güneş lekeleri için en iyi yöntemdir. Güneşin zararlı ışınları ile birlikte cildinizin çeşitli bölgelerinde ciddi lekeler oluştuysa bu lekelerin önüne geçmek için siz de köklü bir çözüm olan lazeri tercih edebilirsiniz.

fullface güneş lekeleri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>