Estetikhaber.com.tr Estetik Haberleri - Sosyal Medya - Estetik Haber - Facebook Sayfası

Bacak Ve Kalça Estetiği

bacak-kalca-estetigi

Bacak Ve Kalça Estetiği

Daha yuvarlak, çıkık kalça ile beraber daha gergin uyluklara (kalça ile diz arasındaki bölge) ve daha dolgun veya ince baldırlara (diz ve bilek arasındaki bölge) sahip olmak için yapılacak operasyonlar bacak ve kalça estetiği operasyonları olarak adlandırılmaktadır.

Kalça operasyonlarında vakumla yağ alma işlemi uygulanarak daha şekilli ve kalkık bir kalçaya kavuşulabilir. İstenen kalça şekline ulaşmak için yağ enjeksiyonları ve kalça protezleri kullanılabilir.

Uyluk gerdirme operasyonlarında liposuction ile fazla yağlar alınır. Ancak fazla kilo verildiğinde veya derinin elastikiyetini kaybettiği ileri yaşlarda yağların alınması tek başına yeterli olmaz. Deri fazlalıkları uyluk germe yöntemiyle alınır.

Baldırlarda ise sıkça rastlanan sorun, baldır zayıflığına bağlı çarpık bacak görünümüdür. Bu sorunun giderilmesi için bölgeye yağ enjeksiyonu yapılabilir veya diz arkasından girilerek baldır protezleri yerleştirilebilir. Diz içi, baldır ya da bilek kalınlığı ise liposuction ile fazla yağlar alınarak düzeltilir.

Bacak ve kalça bölgesinde yapılacak liposuction, iz bırakmayan bir yöntemdir. Operasyondan sonra oluşacak ödem iki hafta içinde dağılır ancak vücudun oturması ve sonuçların görülmesi 4-6 hafta sürebilir.

Uyluk gerdirme ise yatay ve dikey olarak gerçekleştirilen, hafif ameliyat izi bırakan bir operasyondur.

BACAK ESTETİĞİ

Untled-1

Bacak estetiği, - Çarpık - İnce - Kalın olan bacakların estetik ameliyatlar ile daha estetik hale getirilmesi için yapılır. Bacaklar Nasıl Estetik Görünür? Bacakların estetik görünmesi için, - Orantılı - Vücut ölçüleri ve bacak boyuna göre uygun kalınlıkta olan bacaklar - Baldırların  çok büyük ya da zayıf olmaması - Bacak arasının açık olmaması estetik  bacaklar için önemlidir. Çarpık Bacak Nedir ...

Devamını Oku »

SELÜLİT TEDAVİSİ

Untitled-1

Selülitler, kadınların kabusu haline gelen,  bölgesel yağlanma problemidir. Selülitler, özellikle, - Bacakların üst kısmı - Uyluk bölgesi - Kolların üst ve iç kısmı - Kalça gibi bölgelerde görülür. Bu bölgelerde selülitlerin yoğun olmasının sebebi ise şunlardır; -  Selülitler bazı bölgesel yağların ince deri üzerinden daha  net görülmesidir. - Söz konusu bölgelerdeki kas yapısı sebebi ile oradaki kasların arasına yap dokularının ...

Devamını Oku »

Kalça Estetiği Yöntemleri

bacak-kalca-estetigi-p1

Bayanların sıklıkla şikayetçi oldukları düz kalçalar için artık ameliyatlı ve ameliyatsız birçok yöntemi mevcuttur. Zaman ve yer çekimi etkisi ile dolgunluğunu ve diriliğini yitiren kalçaları eski haline getirebilmek mümkün. Kalça estetiğinde kalçalarda ki sarkma ve hacim kaybının düzeyine göre kalçaya dolgu işlemi , kalça askı işlemleri gibi lokal anestezi ile ofis ortamında süratle uygulanabilecek pratik ve etkili yöntemler yanında kalçaya ...

Devamını Oku »